Vhodnosť

Cvičebné stroje, ktoré vytvárajú špeciálnu techniku


Zostavte svoje plece pomocou rôznych strojov.

Thinkstock / Comstock / Getty Images

Cvičenie hrudníka si často vyžaduje, aby ste odtiahli váhu od tela. Zatiaľ čo voľná hmotnosť a cvičenie na zvýšenie telesnej hmotnosti sú vynikajúce na zväčšenie hrudníka, stroje sú tiež efektívne - stroje môžu izolovať svaly hrudníka a pomocou rôznych pohybov pomáhajú účinne budovať plevy. Pred začatím nového fitnes programu sa poraďte so svojím lekárom.

Stroje sa izolujú

Stroje sa zvyčajne používajú veľmi ľahko, pretože vás prevedú určitým rozsahom pohybu. Je to prospešné pre niekoho nového na silový tréning alebo pre osoby rehabilitujúce z úrazu. Hmotnosť každého stroja sa dá tiež ľahko nastaviť. Stroje izolujú súčasne jednu svalovú skupinu. To môže byť veľmi efektívne pre niekoho, kto má špecifickú svalovú skupinu, o ktorej si myslí, že potrebuje prácu.

Plochý hrudník lis

Plochý lis na hrudník simuluje populárne cvičenie na voľnej váhe známe ako bench press. Položte chrbát rovno na lavicu stroja a nohy držte rovno na zemi. Vydýchnite ústami a potlačte rukoväte, ktoré sa nachádzajú priamo nad hrudníkom, až kým sa vaše ruky takmer natiahnu. Nadýchnite sa nosom a pomaly znížte hmotnosť späť do východiskovej polohy. Ak ste nový v silový tréning, vykonať tri sady 10 opakovaní.

Sklonovací lis na hrudník

Nakláňací hrudný lis je podobný plochému lisu na hrudník. Lavica stroja je však umiestnená v uhle 45 stupňov. Stroj na stláčanie hrudníka sa zameriava špeciálne na vašu hornú časť hrudníka. Vykonajte takmer rovnaký pohyb ako plochý lis na hrudník. Položte chrbát rovno na lavicu stroja a chodidlá udržiavajte rovno proti zemi. Vydýchnite ústami a zatlačte na rukoväte, ktoré sa nachádzajú priamo nad hrudníkom, dopredu a nahor, až kým sa vaše ruky takmer natiahnu. Nadýchnite sa nosom a pomaly znížte hmotnosť späť do východiskovej polohy. Ak ste nový v silový tréning, vykonať tri sady 10 opakovaní.

Fly stroj

Stroj na lietanie je tiež efektívny a pomerne ľahko použiteľný stroj na hruď. Posaďte sa na stroj s chrbtom naplocho na podložku a nohy rovno oproti zemi. Umiestnite obidve rukoväte do výšky ramien. Rukoväte uchopte za mierne ohnuté lakte a vdychujte. Vydýchnite cez ústa a zatlačte obidve rukoväte dopredu a spolu. Nadýchnite sa nosom a pomaly vráťte váhu späť do východiskovej polohy. Ak ste nový v silový tréning, vykonať tri sady 10 opakovaní.