Vhodnosť

Aké cvičebné stroje sú pre tónované nohy najlepšie?


Na tonizovanie týchto svalov je nevyhnutný tréning odporu nôh.

Keith Brofsky / Photodisc / Getty Images

Ak je vaším cieľom tón, musíte si vybudovať svalovú hmotu. Cvičebné stroje, ktoré pomáhajú pri tónovaných nohách, sú tie, ktoré umožňujú anaeróbne cvičenie. Ale iba skákanie na akomkoľvek starom stroji na nohy v nádeji na dobre vyzerajúce nohy nie je spoľahlivá metóda na tónovanie nôh. Predtým, ako budete môcť pomocou prístrojov na cvičenie nôh získať úžitok, musíte vedieť, ktorý stroj funguje v ktorej časti nohy.

Wham and Bam for Hams

Zvukové efekty z tých starých televíznych seriálov Batman hovoria všetko: Ak chcete silné nohy, musíte kopnúť. Vaše hamstringy sú hlavné svaly nôh zodpovedné za kopanie dozadu. Na prácu týchto svalov, ktoré pokrývajú takmer celé zadné stehno, musíte použiť stroje, ktoré napodobňujú pohyb spätného kopania. Najlepšie stroje na tento účel sú rôzne zariadenia na krútenie nôh vo vašej telocvični. Pri výbere stroja na krútenie nôh sa príliš nestarajte o malé rozdiely; Kučeravé kučery stehien, kučery sediacich nôh, kučery stojacich nôh, kučery ležiacich nôh a ohnuté končatiny nôh všetky pracujú s hamstringmi rovnakým spôsobom.

Cvičenia pre široké štvorkolky

Hneď za rohom od šunky sú štvorkolky, svaly, ktoré tvoria väčšinu predného stehna. Vaše štvorkolky sa zapoja, keď vykonáte predný kop alebo sa postavíte z postavenej polohy. Stroje, ktoré pracujú v štvorkolkách, vyžadujú také pohyby. Stroje na saniach, stroje na lisovanie nôh, stroje na squat a stroje na predlžovanie nôh sú vhodné pre niekoho, kto si chce rozšíriť svoje štvorkolky.

Na pozadí vášho tela

Lýtko vašej nohy je hneď pod vašimi hamstringmi. Na prácu teliat musíte členok ohnúť, akoby stál na špičkách. Vo svojej telocvični nemusíte hľadať cvičebný stroj zameraný na teľatá a pravdepodobne by ste ho nenašli. Mnoho telovýchovných strojov zameraných na štvorkolky vám môže pomôcť spracovať vaše teľatá. Vyskúšajte 45-stupňový sánok alebo hack. Aj keď mnoho z nich tieto stroje používa na lisy na drepy a nohy, vaše teľatá môžete pracovať tak, že necháte kolená uzamknuté a ohýbate členky, aby sa pohybovala váha.

Hromadu čiernych oviec

Akonáhle budete mať predstavu o hlavných svaloch, ktoré prispievajú k svalovosti vašej nohy, môžete byť v pokušení zamerať sa na stroje, ktoré zasiahnu iba tieto svaly. Ale hromada čiernych ovčích svalov leží hlboko v nohách. A stroje navrhnuté s nimi na mysli existujú v mnohých telocvičniach. Rutina s úplnou nohou by nemala byť bez zariadenia na adhéziu bedra, ktoré špecificky pracuje so skupinou svalov vo vnútorných stehnách. Stroje na únosy bedrového kĺbu, podobne ako stroje na úder bedrového kĺbu, ale pohybujú nohami opačným smerom, vám môžu pomôcť pri práci s niektorými menšími svalymi na vonkajších stehnách. A nezabudnite na sval oproti teliatam, tibialis anterior. Tento sval môžete pracovať vykonaním teľacích cvikov, ale ohnutím členku v opačnom smere, aby sa vaše prsty zdvihli zo zeme.

Zdroje (3)