Vhodnosť

Najlepšie cvičenie na tónovanie bokov pre hrušku v tvare hrušky


Drepy sú účinné cvičenie na tónovanie bokov.

Obrázky JTPhoto / Stockbyte / Getty

Hruďovité ženy sú plnšie v bokoch, takže tónovanie zadku môže byť vysokou prioritou. Najlepšie tonizujúce cvičenia vyrezávajú svaly pre pevnejší, lepšie definovaný vzhľad, ale nezmenšujú plochu. Strata celkového telesného tuku však vaše boky zmrští spolu so zvyškom tela. Kardio a rozumná strava sú najlepšie možnosti na chudnutie, preto ich zahrňte do svojho tónovacieho programu pre dokonalé tvarovanie tela.

Choďte dole s drepmi

Podľa Americkej rady pre cvičenie sú drepy stále obľúbeným medzi osobnými trénermi na tónovanie svalov dolnej časti tela. Tieto prídržné závažia môžete vykonávať na dosiahnutie lepších výsledkov, drepy sú však účinné aj bez vybavenia. Štartujte s nohami tesne za šírku bedra a ramená dozadu a sklopte svoje telo ohnutím na kolenách a páse. Udržujte chrbticu rovnú a bradu hore a zastavte, keď sú vaše stehná rovnobežné s podlahou. Pauza asi 30 sekúnd, potom zatlačenie pätami nadol, aby sa vaše telo zdvihlo späť do východiskovej polohy.

Choďte po výpadku

Podľa ACE sú v zozname pľúc na vrchole zoznamu hipotvorcov, takže ich zahrňte do svojej rutiny spolu s drepmi pre ešte väčšie tónovanie. Postavte sa spolu s nohami a pomaly zdvíhajte jednu nohu. Pauza na niekoľko sekúnd, potom vystúpite so zdvihnutou nohou vpred a najskôr pristávate. Posuňte svoju váhu k prednej nohe a ohnite obe nohy, až kým predné stehno nespáruje dlážku. Pauza na niekoľko sekúnd, potom zatlačte prednou nohou do pôvodnej polohy.

Zapnite kardio

Zatiaľ čo cvičenia na odpor, ako sú drepy a pľúca, posilňujú svaly bedra, kardio cvičenia spaľujú viac kalórií, aby pomohli orezať tuk. Chôdza po schodoch alebo kopcoch, alebo ísť jogging získať kardio výhody spolu s niektorými hip tvarovanie. Čím intenzívnejšia aktivita, tým viac kalórií spálite. Avšak aj v prípade srdca budete mať tuk iba tým, že budete jesť menej kalórií, ako vynakladáte; Preto je zdravá strava nevyhnutnou súčasťou vášho programu na tvarovanie tela.

Len tak ďalej

Najlepšie výsledky tónovania a chudnutia prichádzajú s pravidelným cvičením, takže si zostavte rutinu, ktorá zahŕňa cvičenia zamerané na silový tréning dvakrát až trikrát týždenne. Spolu s drepmi a výpadmi vykonávajte vážené cvičenia alebo cvičenia s telesnou hmotnosťou, aby všetky hlavné svalové skupiny pracovali na rovnováhe a správnom držaní tela. Kardio by sa malo vykonávať ešte častejšie ako silový tréning: Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúča najmenej 150 minút týždenne mierneho kardio, ako je svižná chôdza, alebo najmenej 75 minút týždenného intenzívneho kardio, ako je jogging. To funguje zhruba 15 až 30 minút denne, päť dní v týždni.