Vhodnosť

Cvičenia pre staršie osoby, ktoré sú viazané na invalidný vozík


Cvičenie pomáha starším ľuďom udržiavať nezávislosť.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Používanie invalidného vozíka neznižuje potrebu alebo výhody fyzického cvičenia. U starších dospelých, ktorí sa zúčastňujú na kardiochirurgii a tréningu rezistencie, sa môžu vyskytnúť zlepšenia nálady a psychickej pohody, kardiovaskulárneho zdravia a svalovej sily a vytrvalosti. Aktívny životný štýl navyše môže pomôcť starším ľuďom udržať si nezávislosť. Starší dospelí by sa mali pred začatím cvičebného programu poradiť so svojím lekárom, aby určili vhodnú frekvenciu a úroveň námahy.

Posilnite plecia

Predné vyvýšeniny stavajú plecia a zvyšujú pevnosť hornej časti tela. Silné plecia uľahčujú zdvíhanie predmetov nad hlavou alebo vykonávanie každodenných úloh, ako je napríklad dosahovanie niečoho z protiprúdu. V každej ruke držte nízku hmotnosť. Narovnajte chrbát a pevne ho pritlačte k zadnej časti invalidného vozíka. Ruky položte na svoje nohy. Narovnajte ruky bez zaistenia lakťov. Namierte kĺby dopredu a narovnajte si zápästia. Zdvihnite závažia pred plecami, rovnobežne s podlahou. Sklopte a zastavte skôr, ako sa vaše ruky dotknú nôh. Opakujte 12 až 15 krát, zastavenie, keď únava ramien.

Zjednodušte zdvíhanie

Bicepové kučery posilňujú hornú prednú časť ramien. Silné bicepsy uľahčujú držanie predmetov, premiestňovanie predmetov a vykonávanie každodenných aktivít, ako je obliekanie a starostlivosť o seba. V každej ruke držte nízku hmotnosť, posaďte sa rovno a opierajte sa chrbtom o stoličku. Pritiahnite svaly žalúdka. Zaveste ruky po bokoch stoličky a otočte ruky dopredu. Zdvihnite závažia na svoje plecia, pauzu, potom spustite a zopakujte. Kompletné osem až 15 opakovaní, zastavenie, keď únava bicepsov.

Zvýšte svoj srdcový rytmus

Hádzanie niektorých vzduchových údov môže poskytnúť fyzický a emocionálny úžitok. Toto kardiovaskulárne cvičenie zvyšuje váš srdcový rytmus, zvyšuje krvný obeh a zvyšuje pot. Cvičenie môže byť tiež stresovým spôsobom, spôsobom, ako zmierniť frustráciu alebo napätie. Posaďte sa priamo na stoličku, pritlačte chrbát k podložke a napnite svaly žalúdka. Ohnite ruky o 90 stupňov a zdvihnite lakte po bokoch. Narovnajte zápästia. Pravou rukou prepichnite telo a vráťte ho do východiskovej polohy. Potom dajte ľavú ruku do tela a vráťte ju do východiskovej polohy. Po zvládnutí formulára pokračujte v striedaní a pokračujte v tempe. Pokračujte v tomto postupe, kým nebudete unavení, zvyčajne 20 až 60 sekúnd. V prípade potreby zastavte a urobte prestávku medzi údery.

Chop It Up

Drevené kotlety posilňujú svaly jadra a paží. Posilnenie strednej časti je dôležité pre niekoho, kto používa invalidný vozík, najmä preto, že pri sedení si môže vyberať mýto na spodnej časti chrbta a na bruchu. Toto cvičenie buduje brušný sval, čím sa znižuje riziko zlého držania tela alebo brušnej slabosti. Držte nízku hmotnosť oboma rukami. Posaďte sa priamo a pritlačte chrbát k stoličke. Pritiahnite brušné svaly a uvoľnite si ramená. Narovnajte ruky a mierne ohnite lakte. Nadvihnite váhu nad pravé rameno. Znížte hmotnosť na ľavú stranu ľavého boku, mimo stoličky. Urobte to, zatiaľ čo vaše plecia a boky sú na druhej strane. Zdvihnite váhu späť nad vaše pravé rameno a dokončite osem až 15 opakovaní, zastavte sa, keď sa vyčerpá vaša brucho a ruky. Odložte si ruky na chvíľu a potom urobte osem až 15 opakovaní na druhej strane.