Vhodnosť

Aké cvičenia zvyšujú prietok krvi v dolnej časti tela?

Aké cvičenia zvyšujú prietok krvi v dolnej časti tela?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Neaktívnosť môže znížiť obeh vášho dolného tela.

Thinkstock / Stockbyte / Getty Images

Pre väčšinu ľudí je cvičenie spôsob, ako vyrezávať atraktívne telo a zlepšiť celkové zdravie. Keď cvičíte, nemusíte veľa myslieť na prietok krvi, ale cvičenie mení cirkuláciu rovnako. Zlá cirkulácia v dolnej časti tela môže viesť k vážnym zdravotným problémom, ako sú zrážanie krvi v nohách, takže výber cvičení, ktoré zvyšujú prietok krvi v dolnej časti tela, môže mať výrazné účinky na zdravie.

Tip

  • Vykonajte cvičenia, ktoré sa týkajú vašich nôh, aby sa zlepšil prietok krvi v dolnom tele.

Pochopenie obehu počas cvičenia

Keď cvičíte, vaše svaly požadujú viac krvi ako obvykle, aby pomohli pohnúť vaše telo. V dôsledku toho vaše srdce pumpuje rýchlejšie, čím zvyšuje krvný obeh v celom tele. Obeh je obzvlášť pravdepodobný v oblasti, v ktorej pracujete, takže cvičenia, pri ktorých sa vaše nohy a spodná časť tela pohybujú, sú ideálne, ak máte problémy s obehom. Medzi príznaky slabého obehu patria brnenie, necitlivosť, končatiny a kŕčové žily.

Zlepšite cirkuláciu prostredníctvom kardiovaskulárneho cvičenia

Kardiovaskulárne cvičenie sa spolieha na niekoľko skupín svalov, ktoré poháňajú váš pohyb, a zvyšuje srdcový rytmus, aby do každého svalu, ktorý používate, dodáva krv bohatú na kyslík. Pomáha tiež udržiavať zdravú váhu. Ak chcete získať čo najviac výhod, vyskúšajte kardiovaskulárne postupy, ktoré pôsobia na spodnú polovicu tela, napríklad beh, chôdza, skákacie zdviháky, plávanie alebo bicyklovanie. Americké centrá pre kontrolu chorôb odporúčajú každý týždeň 150 minút mierneho srdca, ale ak máte obavy z problémov s obehom, môžete zvýšiť svoje výhody tak, že budete robiť 300 minút týždenne.

Cieľové svaly silovým tréningom

Ak máte obavy z cirkulácie v určitej oblasti tela, rutiny založené na sile, ktoré sú zamerané na túto oblasť, môžu zlepšiť prietok krvi. Ak ste v oblasti fitness, vyskúšajte jogu alebo jemné úseky, ktoré zlepšujú prietok krvi bez toho, aby ste na telo kladli vysoké nároky. Cvičenia na zvýšenie telesnej hmotnosti, ako sú zvyšovanie lýtka a drepy, nevyžadujú žiadne špeciálne vybavenie, zatiaľ čo cvičebné stroje, ako sú lisy na nohy a veslárske stroje, vám môžu poskytnúť náročnejšie cvičenie.

Robte časté prestávky

Aj keď cvičenie hrá kľúčovú úlohu pri zlepšovaní krvného obehu, stále máte riziko obehových problémov, ak ste väčšinou sedavý alebo sedíte dlhšiu dobu. Vyskúšajte päťminútovú prestávku na každú hodinu sedenia. Jednoducho prejdite okolo domu alebo kancelárie, urobte niekoľko jednoduchých úsekov dolného tela alebo postavte a masírujte akékoľvek svalové tkanivo, ktoré je obzvlášť napäté alebo bolestivé.