Športové

Výhody východnej Vs. Kontinentálna priľnavosť v tenise


Keď podávate, grip Continental je dobrou voľbou.

Polka Dot Images / Polka Dot / Getty Images

Ako začínajúci tenista ste pravdepodobne chytili raketu spôsobom, ktorý sa zdal najpohodlnejší, a potom ste hrali všetky svoje strely s rovnakou priľnavosťou. S postupujúcim pokrokom sa však dozviete výhody zmeny úchopu, keď zasiahnete čela, zadné ruky, slúži a volejbal. Kontinentálne a východné gripy sú dva základné štýly, ktoré fungujú najlepšie v rôznych situáciách na kurte.

Východná a kontinentálna forma

Rukoväť Continental môže byť štýlom, ktorý ste použili ako začiatočník, ak vám bolo povedané, aby ste si „potriasli rukami s raketou“. Držte raketu pred vami tak, aby jej raketa smerovala kolmo na súd, a potom jednoducho uchopte rukoväť. Tvar písmena „V“ tvorený palcom a ukazovákom by mal ležať na hornej časti rukoväte a mierne doľava, ak máte pravú ruku. Toto je tiež známe ako 11-hodinová poloha, pri ktorej je tupý koniec rukoväte ako imaginárny ciferník. Pokiaľ ide o ľavákov, tvar V leží na mieste 1 hodiny. Východné úchopy sa líšia v závislosti od záberu. Pri čele otáčajte rukou v smere hodinových ručičiek tak, aby bol tvar písmena V okolo 2. hodiny. Pohybujte sa opačným smerom pre východné zadné pásmo a tvar písmena V umiestnite okolo 10 hodín. Ak ste ľavou rukou, obráťte sa na trasu.

Výhody Continental Grip

Continental je pomerne neutrálny úchop, ktorý môžete použiť na čelo aj na čele. Vďaka tomu je najlepšou voľbou pre zasiahnutie volejov. Keď ste v sieti, zvyčajne nemáte čas na zmenu úchopu potom, čo súper zasiahne loptu, takže potrebujete úchop, z ktorého môžete zasiahnuť forehand alebo backhand. Rukoväť Continental je vhodná na zasunutie rúk a väčšina slúži, pretože vám umožňuje ľahko zachytiť zápästie pri kontakte a získať tak ďalšiu silu. Je ťažšie zasiahnuť údery topspinu pomocou kontinentálneho štýlu, ale priľnavosť je solídna voľba pre zasiahnutie nakrájaných zadných stôp alebo pre hranie vysokých loptičiek, ktoré sa odrazia približne do výšky ramien.

Výhody východnej priľnavosti

Východná priľnavosť je najlepšia pre zasiahnutie väčšiny úderov, najmä záberov s vrcholovým otočením. Východné rukoväte forhend a backhand vám umožnia prirodzene zachytiť hlavicu rakety k lopte. Hýbte sa vodorovne s východnou priľnavosťou, aby ste dosiahli rovný úder, alebo sa otočte do oblúka s nízkou až vysokou úrovňou a oprášte zadnú časť lopty, aby ste zasiahli strely s vrcholovým spinom. Východné forhendové a backhandové gripy nie sú vo vzťahu k extrémnejším západným gripom ďaleko od seba, takže je ľahšie meniť gripy medzi zábermi. Východné rukoväte rukoväte tiež umožňuje dať nejaké ďalšie točenie na kop slúži.

Obojstranné backhands

Raketu môžete uchopiť rôznymi spôsobmi, aby ste zasiahli obojručné backhands, ale použitie Continental gripu pre spodnú ruku prináša niektoré výhody. Je to blízko priľnavosti na východnom čele - ešte viac ako pri štandardnej priľnavosti na východnom čele - čo uľahčuje prepínanie úchopov v prípade potreby. A preto, že horná ruka ovláda obojručné snímanie, môžete ľahko replikovať rukoväť z ruky z východu alebo zo západu s hornou rukou.