Vhodnosť

Cvičenie na chudnutie chrbta a podpazušného tuku


Vystrihnite vyklenutie chrbta a podpazušného tuku pomocou kardio cvičení, ktoré sú zamerané na hornú časť tela.

Jupiterimages / Polka Dot / Getty Images

Aby ste si mohli zbaviť tuk z oblasti chrbta a podpazušia, musíte mať viacnásobný prístup k fitness. Kombinujte pravidelnú kardiovaskulárnu aktivitu na spaľovanie kalórií s cvičeniami silového tréningu, ktoré špecificky zameriavajú a tonizujú svalstvo. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú najmenej 150 minút kardio cvičenia týždenne, v kombinácii s dvoma dňami cvičení kondicionovania sily.

Hodiny v niektorých Cardio

Jedným z najlepších spôsobov, ako schudnúť v oblasti podpazušia a chrbta, je zapojenie sa do pravidelného kardio cvičenia. Kľúčom je tu, aby vám srdce pumpovalo a prelomila pot, takže môžete v kratšom čase spáliť viac kalórií. Ak chcete tónovať podpazušia a chrbát súčasne, začleňte kardio cvičenia, ktoré si vyžadujú použitie hornej časti tela, ako sú plávanie, basketbal, eliptické hry, kickbox a tanec. Kombinujte kardio cvičenia s dvoma až tromi dňami silových tréningov, ktoré sa zameriavajú na podpazušie a chrbát, ako sú napríklad lietajúce supermany, pes smerujúci nahor a palcovky.

Posilnite podpazušia

Americká rada pre cvičenie odporúča cvičenie s palcovými červami na zameranie oblasti chrbta a podpazušia. Ak chcete vykonať toto cvičenie, uistite sa, že máte okolo seba dostatok priestoru na voľný pohyb. Postavte sa vysoko a zapojte svoje brušné svaly. Ohnite sa v páse dopredu a dotknite sa dlaní dlážkou. Kráčajte rukami vpred a nechajte päty zostúpiť z podlahy. Prechod do polohy vysokého tlaku a vykonanie jedného úplného stlačenia. Chôdza alebo poskakujte nohami do rúk a zopakujte celú postupnosť, kráčajúc dopredu do polohy v tlači.

Prísť na to

Pes smerujúci nahor smeruje na celé chrbát a svaly podpazušia. Ak chcete vykonať, leží na prednej časti tela. Zatlačte vrcholy nôh do podlahy a dlane položte na obe strany hrudníka. Prevráťte ramená dozadu a preč od uší a zatlačte ochabnutú kosť do podlahy, aby ste ochránili spodnú časť chrbta. Narovnajte ruky, zdvihnite hlavu, ramená, hrudník a horné brucho z podlahy. Držte túto polohu až jednu minútu alebo až do únavy paží. Ak chcete vyjsť z postoja, ohnite lakte po bokoch a jemne sklopte hornú časť tela k podlahe.

Zacieľte svoje chrbát

Môžete predstierať, že Superman letí po oblohe s týmto cvičením odporúčaným ACE. Ak chcete vykonať, leží lícom nadol na podlahe. Narovnať nohy a zatlačiť vrchy nôh do podlahy. Natiahnite ruky z tela a pritlačte svoje vnútorné ruky k ušiam. Stlačte svoju ochlpenie do dna, aby ste stabilizovali a ochránili svoju spodnú časť chrbta. Súčasne zdvihnite ruky, ramená, hornú časť hrudníka a nohy z podlahy a vyrovnajte svoje spodné brucho a panvu. Držte túto polohu tak dlho, ako je to možné - až jednu minútu - a jemne uvoľnite svoje telo späť na podlahu.

Jedzte zdravú výživu

Pravidelné stravovanie zdravej výživy vám môže pomôcť schudnúť v celom tele. Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb zdravá a vyvážená strava zdôrazňuje čerstvé ovocie a zeleninu, celé zrná, nízkotučné mlieko, chudé mäso, fazuľa, vajcia, orechy a má nízky obsah nasýtených tukov, transmastných kyselín, sodíka a cukru. Neprekročenie denných potrieb kalórií zníži vaše riziko priberania na váhe, ale ak hľadáte stratu brušného tuku, budete musieť znížiť denný príjem kalórií. Pretože 3 500 kalórií sa rovná 1 libre tuku, vysekávanie 500 kalórií za deň vám môže pomôcť oholiť tuk z podpazušia a späť pri strate 1 libra za týždeň.