Vhodnosť

Cvičenia, ktoré vám pomôžu schudnúť pri zachovaní kriviek


Zamerajte sa na oblasti tela, ktoré chcete vyrezávať pri chudnutí.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Strata hmotnosti pri zachovaní kriviek, ktoré máte radi na všetkých správnych miestach, môže byť náročná. Pre väčšinu žien - keď sa váha zníži - pochádzajú aj niektoré veci, ktoré sa vám na sebe páčia. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb navrhujú cvičenie v 10-minútových intervaloch po celý deň, aby sa dosiahol cieľ 150 minút aktivity každý týždeň na chudnutie a celkové zdravie. Výber správneho tréningového postupu vám môže pomôcť pri zachovaní si tvaru, ktorý je jedinečný pre vás.

Výťah Baby Výťah

Ženy sú obzvlášť vinné z toho, že robia len kardiovaskulárne cvičenie, keď sa snažia schudnúť namiesto toho, aby vyvážili svoje tréningy pomocou silového tréningu. Ale ak ste žena, ktorá chce chudnutie a hodinárske sklo, striedanie srdca s váhovým tréningom dva až tri dni v týždni vám môže pomôcť udržať vaše krivky. Vzpieranie posilňuje svalovú hmotu a sval dodáva rozmer a definíciu oblastiam, ako sú ruky, hrudník a nohy, bez toho, aby pridával objem. Fit Day odporúča 30 minút vysokej intenzity, vysokej opakovania, zdvíhania s nízkou hmotnosťou. Môžete tiež vykonať 20 minút zdvíhania s nízkou hmotnosťou a nízkou hmotnosťou. Cvičenia na zdvíhanie vysokých váh, ktoré sú zamerané na mnoho svalových skupín, zahŕňajú kliešte, lavičky a laná.

Kick Up Cardio

Kardiovaskulárne cvičenie spaľuje tuk a zlepšuje činnosť srdca a pľúc. Vyberte si kardio cvičenie, ktoré tiež posilní vaše ramená, jadro, nohy a svaly glute, aby si udržali tvar a zároveň schudli. Cvičenia ako chôdza, eliptické stroje, stacionárne bicyklovanie, veslovanie a plávanie poskytujú účinné kardio cvičenie pri budovaní svalov v kľúčových oblastiach. Fit Day navrhuje striedanie silového tréningu s 30 minútami mierneho aerobiku v ustálenom stave, ako je chôdza alebo jazda na bicykli. Môžete tiež striedať silový tréning s 15 minútami aerobiku s vysokou intenzitou - alebo cvičenia, vďaka ktorým sa skutočne potíte ako jogging, spinning, tanec, šprinty alebo bojové umenia.

Slávne glutes

Udržiavanie kriviek znamená zameranie sa na oblasti tela, ktoré sú už zakrivené. Mať pevné, dobre tónované klzáky poskytujú vzhľad kriviek, ale bez dodatočného polstrovania. Americká rada pre cvičenie odporúča zvoliť širokú škálu cvičení na gluteách pre správnu rovnováhu tónovania, budovania svalov a flexibility. Cvičenia, ako sú činky, step-upy, činky a drepy na činky predstavujú „smerom nadol“, „to všetko sú vynikajúce spôsoby, ako začať s prácou na gluteálnych svaloch.

Six-Pack Abs

Tónovanie brušných svalov a posilnenie vášho jadra pomáha vyrezávať celú strednú časť tela. Drtí, ležiace vleky nôh, krútiace cvičenia, ako sú bicyklové drtia, vleky nôh rímskych kresiel a sedadlá s posadenými váhami, všetky pracujú na posilňovaní brušných a šikmých svalov a vytváraní úzko vyzerajúcich pásov.

Vznešené ramená a úžasné zbrane

Posilnenie ramien a ramien môže vášmu telu dodať tvar presýpacích hodín, pretože tieto svaly hornej časti tela vyzerajú tónovanejšie. Časopis „Fitness“ odporúča robiť ramená a paže trikrát týždenne, jednu alebo dve sady po 8 až 10 opakovaní za cvičenie s 5 až 12 lb. činky a zvyšovanie hmotnosti pri zlepšovaní vašej sily. Vyskúšajte trojbodové riadky, predĺženie tricepov a kučery bicepsov pre svaly rúk. Potom položte závažia a pridajte kliny a lavičky na lavicu, aby ste zvýšili silu a tón pliec.