Vhodnosť

Najlepšie cvičenia pre Mesomorph


Mesomorfy môžu ľahko získavať a odbúravať tuk, a preto by si mali udržiavať pravidelný kondičný režim, aby sa predišlo plazivým prírastkom tuku.

Obrázky Mike Powell / Digital Vision / Getty

Pretože typy tela ovplyvňujú to, ako reagujete na stravu a školenie, musíte si naplánovať svoj školiaci program, aby ste pochopili typ svojho tela. Mesomorfy sa vyznačujú stredne až veľkými kosťami, pevným trupom, nízkym obsahom tuku a úzkym pásom. Často najlepšie reagujú na aktívne a náročné tréningy, ktoré udržiavajú rovnováhu silového tréningu s kardio - na rozdiel od ektomorfov, ktorí najlepšie reagujú na intervalový tréning, a endomorfov, ktorí musia uprednostňovať kardio.

Silový tréning

Pretože mezomorfy reagujú tak rýchlo na silový tréning, často si všimnú prírastky svalov a tonizujú skoro na začiatku tréningového režimu, čo robí vzpieranie obohacujúcou a vzrušujúcou súčasťou ich cvičebnej rutiny. Ak ste na vzpieraní nováčikom, cvičte každú svalovú skupinu zľahka, s nie viac ako tromi cvičeniami trikrát týždenne. Každé cvičenie by malo pozostávať z troch až štyroch sád, po ktorých by mal nasledovať minútový odpočinok. Zdatnejší vzpierači by sa mali zamerať na zmenu intenzity cviku medzi dňami, každý s dvoma až tromi sadami po 8 až 12 opakovaniach.

Kardiovaskulárny tréning

Nevýhodou tohto typu mezomorfu je to, že hoci je ľahké schudnúť, je rovnako ľahké priberať na váhe. Pridanie kardio do vášho pravidelného kondičného režimu je vynikajúci spôsob, ako zabrániť nechcenej váhe v bránení vášmu postupu. Mesomorfy by mali vykonávať určitú formu kardiovaskulárnej aktivity trikrát až päťkrát týždenne, hoci u tých s nízkym percentom telesného tuku to môže klesnúť až dvakrát týždenne. Najúčinnejším spôsobom, ako spaľovať tuk prostredníctvom kardio, je intervalový tréning. Po zahriatí na päť minút skúste sprintu na jednu minútu, potom nasledujte rýchlu jazdu alebo choďte dve minúty na zotavenie. Tento postup opakujte ešte raz a potom ochladte.

Kruhový tréning

Obvodový tréning je obzvlášť účinný pre mezomorfy, pretože buduje silu a výdrž, bez toho, aby vás nutne spájal. Mesomorfy môžu ľahko budovať svalovú hmotu, čo spôsobuje, že sústredenie sa na objem je menej potrebné. Okrem toho mezomorfy často vyžadujú zmenu a rozmanitosť svojich rutín, aby sa rozvíjali všetky svalové skupiny v spojení so sebou a aby sa udržiaval správny pomer tela. Základné a populárne tréningové okruhy sa skladajú zo šiestich cvičení: beh, kliky, skoky do skákať, sedy, výpary z drepu a poklesy na lavičke. Dostanete 30 sekúnd na dokončenie čo najväčšieho množstva každého cvičenia pri zachovaní správnej formy a držania tela, po ktorom nasleduje 30-sekundové zotavenie. Zamerajte sa na dokončenie troch úplných sád s trojminútovým obnovením medzi jednotlivými sádami. Pomaly pracujte na dokončení piatich úplných sád.

Vyučovanie

Ak je pre vás ťažké zostať motivovaný a sústredený počas samostatného tréningu, mezomorfy často ťažia z populárnych fitness tried. Výcvik v kempe, jóga, cvičenie Pilates a step, to všetko vedie k obrovskému zlepšeniu pre špecializovaného mezomorfného atléta z podobných dôvodov ako tréning na okruhu: v týchto triedach rozvíjate silu a vytrvalosť a vaše telo profituje z rôznych rutín a intenzít.