Športové

Výhody reverzných Camber snowboardov


Reverzné odklonené snowboardy sú vlnou budúcnosti.

Obrázky značky X / obrázky Stockbyte / Getty

Dizajn snowboardu prešiel dlhú cestu už od čias jednosmerných dosiek s lastúrnikmi, ktoré dominovali koncom 70. a začiatkom 80. rokov. Dnes existujú stovky vzorov, najmä pokiaľ ide o tvary dosiek a obrysy dna. Každý jazdec, ktorý jazdí v štýle jazdenia a typ terénu, na ktorom jazdí, ovplyvňuje spôsob, akým doska reaguje, takže je nevyhnutné, aby bol každý snowboardista vybavený správnou doskou prispôsobenou jeho štýlu. Jedným z návrhov na trhu je spätný odklon alebo „design“. Začiatočníci, nováčikovia, freestyleri a jazdci na práškoch by si mali obzvlášť vziať na vedomie a zvyknúť si na spätnú dosku.

Poďme Rock

Hoci sa to považuje za novú technológiu, snowboardisti sa hojdajú s doskami s reverzným odkláňaním, pretože priekopník a „otec Freestyla“ Terry Kidwell predstavil svoj pôvodný dizajn vahadla v roku 1984. V negatívnom dizajne spoločnosti Kidwell sa špičky dosky postupne zvyšujú zo stredu dosky, čo jej dodáva tvar. Reverzné klenuté dosky sa nazývajú „krčáci“, pretože sa podobajú spodku hojdacej stoličky.

Z Bunny Hill

Spätné odklony dosiek sú obzvlášť užitočné pre začiatočníkov alebo začínajúcich jazdcov, vďaka čomu sú obľúbeným pohľadom na zajačik. Negatívny tvar odklonu privádza kontaktné body dosky smerom dovnútra smerom do stredu dosky, čo značne uľahčuje ovládanie. Pretože hroty hracej plochy sú mierne zvýšené, je šanca na zachytenie hrany podstatne menšia; a spätné odklápacie dosky majú mäkšiu flexiu a sú omnoho viac odpustiteľné ako tradičné odklápacie dosky.

Do parku

Kým začiatočníci a nováčikovia určite profitujú zo spätných odklápacích dosiek, najväčšími zástancami tohto návrhu môžu byť najokorenovanejší freestyle jazdci. Nie je potrebné, aby fyzik vedel, že jemnejšia flex umožňuje ľahšie vyklápanie a lisovanie; a vyvýšené hroty sú dokonale prispôsobené pre maslo bez námahy. Dosky Freestyle tvoria niektoré z najhorúcejších vzorov na dnešnom trhu a takmer každá doska Freestyle je navrhnutá s určitou variáciou spätného prevýšenia.

Na zadnú stranu hory

Jazdci sú pripútaní k doskovým doskám po celej hore, najmä v prašných dňoch. Rovnako ako to, že umožňujú ľahšie zatáčky, aj vyvýšené hroty sú ideálne na jazdu v hlbokom prášku alebo na nechránených cestách. Kým odklony dosiek majú tendenciu vnikať do prášku, doskoky sa vznášajú nad hornou časťou snehu a poskytujú prvok výťahu v čerstvo padnutom nebalenom snehu. Spätné odklony by mali byť dizajnom voľby pre jazdcov, ktorí idú ráno po čerstvom snežení.