Vhodnosť

Cvičenie počas vytierania


Ak je váš život príliš hektický na vyváženie domácich prác a výlet do telocvične, skombinujte svoje cvičenie s vytieraním, aby ste čo najviac využili svoj čas. Tridsať minút čistenia spáli 188 kalórií pre 175-libra muža, zatiaľ čo 135-libra žena spáli 145 kalórií. Počas čistenia môžete zahrnúť ďalšie cvičenia na vytvorenie tréningu zameraného na obvody, ktorý poskytuje výhody posilnenia kardiovaskulárneho systému a svalov.

Efektívne cvičenia na posilnenie nôh

Dajte si nejakú motivujúcu hudbu a skutočne zveličujte svoje vytieravé pohyby tak, aby pracovalo čo najviac svalov. Pravidelne si striedajte ruky, aby obe strany vášho tela dostali rovnaké cvičenie. Ak máte schodisko, mop na chvíľu odložte a na jednu až dve minúty vyšplhajte hore a dole po schodoch. Schody, počas ktorých vstupujete na schody a zdola ich schody, môžu tiež efektívne pracovať so svalmi nôh a zadku, rovnako ako môžu fungovať výpady a drepy, čo môžete urobiť, keď držíte rovnováhu za madlo alebo zábradlie schodov. Vykonajte najmenej 10 opakovaní cvikov podľa vlastného výberu a odpočinok 15 až 30 sekúnd medzi nimi. Nezabudnite cvičiť na schodoch skôr, ako ich vyčistíte - vykonávanie týchto cvičení na vlhkých schodoch je nebezpečné.

Základné cvičenia na posilnenie jadra

Posunutie a vytiahnutie mopu cez podlahu rôznymi smermi je výzvou pre vaše jadro, aby sa vaše telo stabilizovalo a vyvážilo. Ak chcete skutočne rozžiariť svoje jadro, na chvíľu prestaňte mopovať a nájdite kobercovú časť miestnosti alebo suchú oblasť, kde si môžete položiť jogu. Zložte predlaktia a prsty na nohách v doske a udržujte svoje telo zarovnané od hlavy až k päte. Pokúste sa držať túto pózu až jednu minútu a potom počkajte asi 30 sekúnd. Môžete tiež urobiť bočné dosky, aby ste zacieľovali na boky svojho pasu tak, že svoje telo zdvihnete na predlaktie a na jednu nohu.

Náročné cvičenia na posilnenie hrudníka

Ako budete pokračovať v utieraní podlahy medzi cvičeniami, na chvíľu zastavte, aby ste robili kliky na suchej časti podlahy. Kliešte pracujú s vašou hruďou, a hoci môžu vyzerať zdanlivo ľahko, môžu byť náročné. Našťastie môžu byť upravené tak, aby vyhovovali vašej fyzickej úrovni. Počas klieští drží vaše dlane a prsty na nohách, zatiaľ čo je rovno ako doska. Potom si ohnite lakte o 90 stupňov, aby ste znížili svoje telo, a roztiahnite ich, aby ste sa posunuli späť na počiatočný bod. Ak nemôžete robiť úplné kliky, urobte kliky na kolenách alebo položte ruky na vyvýšený povrch, ako je napríklad kuchynský pult. Ďalšou ľahšou verziou sú kliešte na stenu, v ktorých stojíte vzpriamene proti stene. Pre väčšie výzvy urobte kliky, zatiaľ čo vaše nohy spočívajú na vyvýšenej plošine, napríklad na gauči alebo na sedadle robustnej stoličky. Po 10 opakovaniach pokračujte v čistení a pokračujte ďalším cvičením.

Výkonné cvičenia na posilnenie paží

Keď čistíte podlahu v kuchyni, vydajte sa na špajzu alebo chladničku a hľadajte nejaké plechovky alebo fľaše, ktoré sa dajú zdvojnásobiť ako činky. Vykonajte cvičenia pre svoje bicepsy a tricepsy s nimi. Napríklad urobte kučery, počas ktorých ohýbate lakte a zároveň ich držte zastrčené do strán, a zdvihnite plechovky alebo fľaše až na plecia. Môžete sa tiež ohnúť vpred a pritom udržiavať lakte zastrčené vedľa seba a potom zatlačiť provizórne závažia späť, aby ste natiahli ruky a zamerali sa na tricepsy. Cvičenie na ramenách môžete dokonca dosiahnuť, ak budete robiť horné lisy tak, že natiahnete ruky nahor a nadvihnete závažia.

O autorovi

Kimberly Caines je dobre cestovaná modelka, spisovateľka a licencovaná trénerka fyzickej zdatnosti, ktorá bola prvýkrát publikovaná v roku 1997. Jej práca sa objavila v holandských novinách „De Overschiese Krant“ a na rôznych webových stránkach. Caines vyštudovala žurnalistiku na Mercurius College v Holandsku a píše svoj prvý román.