Vhodnosť

Aké cvičenia musíte urobiť, aby ste dosiahli dokonalé telo


Rozmanitosť cvičení vám môže pomôcť stratiť tuk a vybudovať svalovú hmotu.

Jack Hollingsworth / Digital Vision / Getty Images

Ak túžite po dokonalom tele, musíte vykonať cvičenia, aby ste si vybudovali svalovú hmotu, stratili tuk a dostali sa do formy. Vytúžené dokonalé telo môže byť náročnou úlohou, takže na dosiahnutie vášho cieľa je potrebné zahrnúť cvičenie s váhami alebo odporom, kardiovaskulárne činnosti a anaeróbne cvičenia. Dôvodom rôznych cvičení je to, že môžete zacieliť na rôzne oblasti tela. Aj keď niektoré cvičenia sú skvelé na celkové chudnutie, nie sú také účinné pri posilňovaní alebo budovaní svalov. A keďže muži a ženy majú rôzne ideály pre dokonalé telo, činnosti si budú vyžadovať ďalšie variácie.

Kardio cvičenia

Kardio cvičenia sú veľmi užitočné, pretože majú dvojaký úžitok. Po prvé, kardio cvičenia pracujú v tele s hlavnými svalovými skupinami, ako sú napríklad štvorhlavý sval a svaly hamstringov. Získate tiež úžitok zo svalov paží a brušných svalov. Mnoho bežcov verí, že beh je tiež tajným cvičením brucha. Cvičenia ako plávanie, jogging, silová chôdza a aerobik sú cvičenia s celkovým telom, ktoré môžu počas mierneho časového obdobia spáliť značné kalórie. Patrick Davitt a kol., V "The Journal of Strength and Condition Research Research", poznamenáva, že ďalšou výhodou kardio cvičenia je to, že pomáha udržiavať vaše telo potom, čo ste dosiahli želané výsledky.

Anaeróbne cvičenia

Anaeróbne cvičenia sú účinné pri znižovaní telesnej hmotnosti, pretože spaľujú tuky rýchlo. Keď sa snažíte dosiahnuť dokonalé telo, chcete, aby vaše telesné tuky zostali nízke. Podľa WeightA aware.com majú tieto cvičenia tiež dôležitú úlohu pri budovaní a tonizovaní svalov. Cvičenia, ako je šprinting a rýchle skokové lano, pracujú na hlavných svaloch rúk a nôh a prispejú k formovanejšej postave. Plyometrika - skákanie, skákanie a ohraničovanie - poskytuje odolnosť voči telesnej hmotnosti a zvyšuje svalový tonus a silu.

Dámske

Ženy, ktoré chcú mať dokonalé telo, budú potrebovať cvičenia, ktoré sú špecifické pre ženskú fyziológiu. Pretože ženy majú tendenciu niesť nadváhu v dolných končatinách, cvičenia, ako sú pľúca a drepy, robia veľa pre boj proti tuku a celulitíde v bokoch, stehnách a zadku, tvrdí Jenny Everett z časopisu „Health Health“. Baletové vrstvy sú ďalšie cvičenia, ktoré môžu zafarbiť vnútorné stehná, čo je oblasť, v ktorej sa mnoho žien snaží udržiavať orezávanie. A nakoniec, pilates a joga sú vynikajúce činnosti, ktoré môžu predĺžiť svalovú hmotu, aby sa zabránilo hromadeniu svalovej hmoty. Pridanie pásov odporu alebo malých váh rúk tiež zvýši hodnotu týchto cvičení.

Páni

Muži často túžia po väčšom objeme svalov v rukách, nohách a bruchu. Jon-Erik Kawamoto z časopisu „MensFitness“ tvrdí, že na to musíte trénovať tri až štyri dni v týždni. Ak chcete zväčšiť veľkosť rúk, kliešte sú účinnou aktivitou. Môžu byť vykonávané v malom priestore a nevyžadujú žiadne vybavenie. Kliešte navyše pôsobia na ruky, hrudník a brušné svaly. V prípade väčších bicepsov vyskúšajte kliešte alebo kučery ramien s voľnou hmotnosťou. Veľkosť svalov dolných končatín sa dá zväčšiť pomocou stroja na lisovanie nôh v telocvični, drepov s váhou alebo pomocou zariadenia na krútenie nôh.