Vhodnosť

Cvičenia bez tlaku na chodidlá


Ak potrebujete udržiavať tlak zo svojich nôh, upravte rutinné cvičenie.

Pixland / Pixland / Getty Images

Poranenia nôh sú bolesti, ale napriek tomu sa môžete počas liečenia bez námahy postaviť na solídne cvičenie. Napríklad pózy na jogu vám môžu pomôcť liečiť sa a liečiť, zatiaľ čo intenzívnejšie cvičenia, ako sú plavecké kolá, vám môžu pomôcť zbaviť sa všetkej energie, ktorú zadržiavate. Verzie aktivít silového tréningu s nízkym dopadom, ako sú vzpieranie a cvičenia na zvýšenie telesnej hmotnosti, môžu pomôcť udržať vaše svaly silné počas regenerácie.

Jóga

Mnoho póz pre jogu nevyžaduje žiadny tlak na chodidlá, ako je hirasana alebo hrdinská póza. Začnite hirasanu kľačaním stehien kolmo na zem, dotýkaním kolien a hornou časťou nôh rovno na zemi, o niečo širšou ako vaše boky. Nakloňte sa dopredu s vaším trupom a vydýchnite, keď sa pomaly posadíte na teľatá. Dajte ruky do lona a držte pózu po dobu 30 až 60 sekúnd. Na zmiernenie tohto postoja položte ruky na zem a zdvihnite zadok z päty, potom si sadnite na podlahu a roztiahnite nohy pred seba. Jóga môže byť terapeutická pre ľudí, ktorí majú problémy s chodidlami, pretože pózy ako hirasana môžu pomôcť zmierniť napätie v nohách a zlepšiť flexibilitu oblúka.

Plávanie

Plavecké kolá sú účinnou metódou na získanie energického tréningu bez vyvíjania tlaku na nohy. Pohyby, ako je napríklad dojčenie a zadné sedenie, sú bezpečné a majú malý vplyv na bazén. Plávanie je aeróbne cvičenie, čo znamená, že rytmicky pôsobí na veľké svalové skupiny a zvyšuje srdcový rytmus po dlhšiu dobu.

Zdvíhať závažia

Mnohé formy vzpierania vyvíjajú tlak na vaše chodidlá, ale niektoré z týchto cvičení môžete upraviť tak, že ich budete sedieť na lavičke alebo na cvičebnom plese. Sediaca činka bicepsová kučera sa zameriava na triceps a biceps. Začnite chrbtom o operadlo, s nohami pevne na podlahe, rukami po stranách a váhou v každej ruke. Bez oblúka chrbta alebo ohýbania zápästí pomaly priveďte obe činky smerom k hrudníku. Narovnajte lakte, keď dáte dole činky.

Cvičenie doma

Cvičenia s telesnou hmotnosťou môžu byť šetrné k chodidlám a nemilosrdne bičovať vaše svaly do tvaru. Crunch je cvičenie s nízkou telesnou hmotnosťou s nízkym dopadom, ktoré sa zameriava na brušné svaly. Začnite ležaním na chrbte s nohami zdvihnutými na lavici, stoličke alebo gauči. Zapojte svoje brušné svaly a zdvihnite lopatky z podlahy. Skôr ako sa opakujete, sklopte sa dozadu, až kým chrbát nebude plochý. Ak chcete zacieliť na prekážky, skúste točitými drveniami. Môžete tiež vykonávať poklesy telesnej hmotnosti, aby ste mohli pracovať s tricepsmi a sťahmi, aby ste zacielili svoje svaly a prsné svaly. Buďte opatrní, pretože niektoré z týchto cvičení môžu počas demontáže spôsobiť nepriamy stres na vašich nohách.