Vhodnosť

Cvičenie pre hrudný kôš

Cvičenie pre hrudný kôšWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Lat pulldowns zameriava svaly, ktoré sa pripájajú k vašej hrudnej klietke.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Svoju rebrovú klietku môžete považovať za kostnú štruktúru, ktorá pomáha chrániť dôležité orgány, ako sú vaše srdce a pľúca. Rebrá však tiež slúžia ako pripájacie body pre početné svaly hornej časti tela. Cvičenie hlavných svalov hrudného koša v hrudníku, chrbte a bruchu poskytuje pomerne dôkladné cvičenie vášho trupu a môže sa vykonávať spolu v rámci celého tela alebo hornej časti tela. Pred začatím práce svalu hrudného koša vykonajte zahrievacie cvičenie päť až 10 minút srdcovej činnosti.

Cvičenia prednej strany Serratus

Nájdete tu množstvo cvičení, pri ktorých predný serratus pomáha vašim pohybom - ako napríklad stlačenie ramien a predné alebo bočné zdvíhanie - ale len málo z nich je priamo zameraný sval. Ak chcete zarovnať serratus, ktorý je pripevnený k vašim horným osem alebo deviatim rebrám, vykonajte namáhanie ramenami, tlačenie jedným ramenom na strednom káblovom stroji alebo zdvíhanie ramena pomocou voľných závaží alebo strojov. Do činky nakláňajte rameno tak, aby ležalo lícom hore na lavici a držte tyč s rukami natiahnutými smerom k stropu. Zatlačte svoje plecia nahor a nechajte ich zostúpiť pod kontrolu, aby dokončili jedno opakovanie.

Práca majora Pectoralis

Hlavné svaly hrudníka v hrudníku pokrývajú veľkú oblasť hornej časti hrudného koša a sú pripevnené k druhému až šiestemu rebru, počíta sa zhora. Na rozdiel od prednej časti serratus nájdete množstvo cvičení zameraných na vaše hrudníky, ako sú kliky, hrudné poklesy, prelety a lavičky. Začnite činku bench press tým, že leží tvárou hore na lavičke a drží bar tesne nad hornou časťou hrudníka v širokej priľnavosti s dlaňami smerujúcimi hore. Natiahnite ruky priamo nahor a potom pomaly posuňte lištu do východiskovej polohy.

Zamerajte sa na Latissimus Dorsi

Mnoho chrbtových svalov sa pripája k vašej chrbtici - ktorá je technicky súčasťou vašej hrudnej klietky - rovnako ako k vašim golierom alebo lopatkám. Ale vaše svaly latissimus dorsi sú pripevnené priamo na vaše spodné tri alebo štyri rebrá. Pracujte so svojimi latmi vykonávaním ťahov, bradaviek, pulóvrov, pulldownov alebo veslárskych cvikov. Ak chcete vykonať rozbaľovaciu západku, pripevnite latovú lištu k stroju s vysokým káblom. Držte lištu so širokým držadlom a posaďte sa k stroju s rukami vystrelými nahor. Pritiahnite tyč k hornej časti hrudníka a potom nechajte tyč pomaly stúpať do východiskovej polohy.

Zamerajte sa na Obliques

Vonkajšie šikmé boky na bruchu sú pripevnené k dolným sedem rebier. Tieto svaly pracujte s rôznymi cvičeniami na ležanie, sedenie alebo státie, ako sú krútiace drviny, rotácia kmeňa alebo bočné ohyby. Napríklad, vážené ruské krútenie položte lícom hore s hornou časťou chrbta na stabilizačnú guľu. Váhu držte obidvomi rukami s rukami natiahnutými smerom k stropu. Prevráťte trup doprava, aby vaše pravé rameno bolo na hornej časti lopty a potom sa otáčajte opačným smerom, aby vaše ľavé rameno bolo na gule. Držte ruky vždy rovno a svoju váhu pred hornou časťou hrudníka.