Vhodnosť

Cvičenia na zníženie šikmosti


Cvičenie na silový tréning pomáha tónovať strany žalúdka.

IT Stock / Polka Dot / Getty Images

Flabby šikmo, tiež označované ako muffin top alebo milostné rukoväte, sa môže stať, že na sebe určité nohavice budú nepríjemným zážitkom. V prvom rade chudnutie vyžaduje stravu a cvičenie. Každý týždeň najmenej 150 minút kardiovaskulárneho cvičenia a dvoch silových tréningov sa spália kalórie a pomôže sa znížiť kila. Kombinujte to so zdravou stravou zameranou na chudé bielkoviny, celé zrná, zeleninu, zdravé tuky a ovocie a uvidíte zmeny tvaru tela. Práca s šikmými časťami počas tréningov utiahne a zjemní brušné svaly. Výsledky budú zrejmé po všeobecnom úbytku hmotnosti.

Vyskočte

Aj keď myšlienka skákania cez švihadlo môže vyvolať predstavu o detskom ihrisku, rýchla relácia pomáha tónovať vaše svaly vrátane šikmých svalov, pričom zvyšuje kardiovaskulárnu vytrvalosť a spaľuje kalórie. V skutočnosti behom 8 minútovej míle spálite rovnaké množstvo kalórií ako skákacie lano na rovnaké množstvo času, uvádza správa WebMD. Skúste skákať po dobu 10 až 20 minút, čím zvýšite svoje trvanie a rýchlosť po vybudovaní sily.

Jedna strana naraz

Bočné dosky tlmia šikmé plochy a zároveň posilňujú dolnú časť chrbta, ramien a ramien. Ľahnite si na ľavú stranu a naložte si ramená, boky, kolená a podpätky. Zdvihnite ľavú ruku z podlahy a položte ju pod ľavé rameno. Pravú ruku položte na pravú stranu a mierne stiahnite pravé rameno dozadu. Jeho udržiavanie späť pomáha udržiavať správnu formu a izoluje vaše prekážky. Narovnajte ľavú ruku, potom zdvihnite svoje boky a kolená do priamky s vašimi plecami a pätami. Ak je táto poloha príliš tvrdá, spustite ju na kolená. Podržte 20 až 60 sekúnd a zastavte, keď ľavá strana únavy žalúdka.

Crunch Your Way to Tight Abs

Stojatá šikmá kríza je cvičenie, ktoré časopis „Zdravie“ odporúča robiť s cieľom čeliť bruchom. Činka držte v pravej ruke, postavte sa rovno a chodidlá umiestnite mierne širšie ako ramená. Ľahko ohnite kolená a potom posuňte svoju váhu na ľavú nohu. Položte ľavú ruku na ľavú bedru a zdvihnite pravú ruku nad hlavu. Posuňte činku cez hlavu, doľava. Položte ľavé rameno a ohnite trup, aby sa prispôsobil pohybu. Keď pocítite úsek na pravej strane žalúdka, zastavte sa. Udržujte svoje ramená na hrane vpred, súčasne položte pravý lakť na pravú stranu a zároveň zdvihnite pravé koleno k nemu. Ohýbajte trup pri znižovaní lakťa. Predtým, ako sa dotknú, pozastavte ruku a vráťte ruku nad hlavu a nohu k podlahe. Kompletné 12 až 15 opakovaní, odovzdať váhu na ľavej strane a urobiť 12 až 15 drví na opačnej strane.

Mať loptu

Začlenenie stabilizačnej lopty do vašej rutiny je efektívny spôsob, ako tónovať šikmé plochy. Ľahnite si na chrbát a umiestnite stabilizačnú loptu medzi vaše nohy. Pevne ho pritlačte, aby ste ho počas cvičenia držali na svojom mieste. Položte ruky na zem a potom posuňte ruky a zápästia do súladu s vašimi ramenami. Pomôže to ukotviť vaše telo počas cvičenia. Pozerajte sa nahor, napnite svaly žalúdka a dolnú časť chrbta pritlačte k podlahe. Nadvihnite loptu cez boky a potom ju pomaly spustite doprava. Zastavte skôr, ako sa lopta dotkne podlahy, pozastavte ju a nadvihnite ju nad vaše boky. Spusťte loptu doľava, pozastavte ju a vráťte ju do stredu, aby ste dokončili prvé opakovanie. Neznižujte toľko, ak vaše spodné chrbtové oblúky alebo ak nie ste schopní udržať svoje plecia na zemi. Kompletné 12 až 15 opakovaní.

Urobte Twist

Sedenie zvratov trupu je výzvou pre šikmé postavy pri budovaní nižšej sily chrbta. Posaďte sa na zem, ohnite kolená a položte nohy na zem. Držte lekársku guľu oboma rukami, narovnajte ruky a nadvihnite ju nad kolená. Narovnajte chrbát, stiahnite lopatky a stlačte svaly žalúdka. Skrútte trup a ruky doprava, zatiaľ čo vaše boky sú na druhej strane. Zastavte, keď už nemôžete krútiť, spustite guľôčku 2 palce, nadvihnite ju a vráťte sa do stredu. Otočte doľava, sklopte loptu a vráťte sa do stredu. Pokračujte v striedaní, kým na každej strane neukončíte 12 až 15 zákrutov.