Vhodnosť

Cvičenia, ako sa zbaviť sedlových vakov


Správne cviky môžu viesť k štíhlym strihom stehien.

Zdroj obrázkov / fotodisc / obrázky Getty

Sedlové vaky pre ženy sú pre mužov ako brucho. Tento prebytočný tuk okolo bokov a vonkajších stehien vás môže v horúcich letných mesiacoch obávať plaviek. Skôr než uchyľovať sa len k cieleným cvičeniam, zdôrazniť kardio a silový tréning na stimuláciu odbúravania tukov z celého tela. Keďže redukcia škvŕn nie je možná, je to vaša najlepšia stávka na odstránenie sedacích vakov.

Cardio Intensive Cardio Cvičenie

Strata tuku z celého tela vyžaduje, aby ste spálili viac kalórií, ako konzumujete denne. Kardiovaskulárne cvičenie vám to môže pomôcť. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) odporúčajú prepracovať pot miernym tempom počas 30 až 60 minút päť dní mimo týždeň - celkovo medzi 150 a 300 minútami. Našťastie väčšina foriem kardio zapojí veľké svaly v dolnej časti tela pre optimálne spaľovanie kalórií. Jogging, kickbox, in-line korčuľovanie, horolezecké schody a jazda na bicykli sú niektoré formy kardio, do ktorých sa môžete zapojiť.

Celotelový silový tréning

Stimuláciou svalového tkaniva v celom tele môžete odbúravať tuk v problémových oblastiach. Dôvodom je, že svalové tkanivo potrebuje viac kalórií na udržanie tohto tuku. Urýchľuje váš pokojový metabolizmus, takže spaľujete kalórie, aj keď nepracujete. CDC navrhuje, aby sa do týždňa zaradili minimálne dve stretnutia silového tréningu. Okrem nôh a bokov zacieľujte na hrudník, chrbát, brucho, ramená a ramená pomocou cvikov, ako sú lisy na hrudník, drtí, horné lisy na rameno, kliešte, sťahovacie pásy a kučery bicepsov.

Cielené cvičenia pre tvarované nohy

Len cielené cvičenie nezníži vaše sedlové vaky, ale pomôže posilniť svaly pod tukom. Keď stratíte telesný tuk, objavia sa tvarovo tónované nohy. Niektoré cvičenia, ktoré môžete urobiť, zahŕňajú bočné výťahy nôh, predné a zadné drepy, výpady, drepy, mŕtve vleky a step-upy. V rámci rutinného tréningu sily celého tela môžu tieto cvičenia stimulovať svalové tkanivo, ktoré podporuje spaľovanie tukov a kalórií.

O strave a bezpečnosti

Bez ohľadu na to, koľko cvičíte, ak jete nezdravé jedlá s vysokým obsahom kalórií, nikdy nedosiahnete požadované výsledky. Strata libry za týždeň vyžaduje zníženie o 500 kalórií denne. Zdravá strava môže pomôcť znížiť kalórie a prispieť k vášmu úsiliu o chudnutie. MayoClinic.com navrhuje jesť menšie porcie, obmedzovať nasýtený tuk a zdôrazňovať chudé bielkoviny, zeleninu, ovocie, nízkotučné mliečne výrobky a celé zrná. Predtým, ako sa rozhodnete zmeniť stravu a začať cvičiť, poraďte sa s lekárom, najmä ak máte zdravotný stav alebo zranenie.