Vhodnosť

Výhody silných hamstringov


Silné hamstringy zvyšujú vaše športové schopnosti.

Ezra Shaw / Digital Vision / Getty Images

Zo všetkých svalov v tele môžu byť hamstringy - skupina troch svalov v zadnej časti stehna - najpravdepodobnejšie slabé a zanedbané. Náš moderný zvyk sedieť na dlhé obdobia ich oslabuje a skutočnosť, že sú vo vašom každodennom živote mimo dohľadu a mysle, znamená, že na nich nemusíte vôbec premýšľať. Ale bez ohľadu na to, aký je váš životný cyklus, čas na posilnenie vašich hamstringov poskytuje vážne výhody v reálnom svete.

Znížte bolesť chrbta

Vaše hamstringy a svaly spodnej časti chrbta sú úzko spojené. Zvyčajne, ak je niekto tesný, druhý tiež; nie je preto prekvapením, že posilnenie vašich hamstringov môže pomôcť opraviť niektoré príčiny bolesti chrbta.

Zlepšenie športového výkonu

Áno, pre všetky atletiky, ktoré sa týkajú vašich nôh, potrebujete silné štvorkolky - ale tiež silné, ohnivé hamstringy odomknú výbušnú silu, ktorú potrebujete, aby ste mohli bežať rýchlejšie, skákať vyššie alebo poháňať svoje telo prostredníctvom plnejšieho rozsahu pohybu v bokoch. Presne to, aký by mal byť pomer sily v hamstringoch a štvorkolkách, je horlivo spornou otázkou medzi cvičiacimi odborníkmi, ale buďte si istí - silnejšie hamstringy sú takmer vždy lepšie.

Nižšie riziko zranenia

Vaše hamstringy neposkytujú iba silný pohyb v kolenách a bedrových kĺboch; tiež pôsobia ako dôležité stabilizátory v kolennom kĺbe. Bez ohľadu na to, či hovoríte o športe alebo idete po schodoch, ak sú vaše hamstringy príliš slabé na to, aby udržali kolená stabilné, existuje zvýšené riziko zranenia. Našťastie zníženie tohto rizika môže byť také ľahké, ako uprednostniť hamstringy vo vašich tréningoch.

Lepšia kvalita života

Aj keď nevystreľujete na elitný atletický výkon, silné hamstringy uľahčujú každodenné činnosti, od ohýbania sa po vyzdvihnutie potravín alebo vášho dieťaťa až po jednoduché vstávanie z postele. To platí najmä pre starších dospelých.

Vyskúšajte cvičenia na posilnenie hamstringov

Teraz, keď viete, aké dôležité je mať silné hamstringy, tu je niekoľko cvičení, ktoré môžete urobiť, aby ste ich posilnili:

  • Kučery nôh
  • Zdvihnutie glute / šunky
  • Zadné rozšírenia
  • Mŕtve lanovky s rovnou nohou

Natiahnite to

Môže byť lákavé zamerať sa výhradne na budovanie sily ochromenia - ale záleží aj na flexibilite. Nie je náhoda, že zranenia ochromenia sú bežné; okrem typických slabých miest ochromenia už väčšina obyvateľov Západu nevypne, neohýba sa ani sa jednoducho nehýbe, aby si toto svaly udržala. Urobte si čas na natiahnutie svojich hamstringov po dobu 30 sekúnd niekoľkokrát za deň, môže to urobiť veľa pre zvýšenie vášho športového výkonu, zníženie bolesti z napnutých svalov a uľahčenie každodenných úloh.

Zdroje (1)