Vhodnosť

Cvičenie na tón okolo pásu po chudnutí


Aj po chudnutí nemusíte byť s pásom spokojní.

Pixland / Pixland / Getty Images

Chudnutie je hlavným úspechom, ale ani po zbavení sa významného tuku nemusí byť vaše telo všetko, v čo ste dúfali. Pre svelte pás a atraktívne abs, budete musieť urobiť svalovej rutiny, ktoré vám pomôžu spevniť oblasti. Musíte tiež pokračovať v bežnom stravovaní a cvičiť, aby ste pokračovali v chudnutí alebo udržiavali chudnutie.

Kardiovaskulárne cvičenie

Aj keď ste stratili značnú váhu, ak si všimnete nadbytočný tuk v páse, cielené cvičenia vám nepomôžu. Pravidelným kardiovaskulárnym cvičením spálite viac tuku. Pokračujte so súčasnou stravou a cvičením, ale zvážte vylepšenie kardio rutiny. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je intervalové školenie. Skúste striedať minútu mierneho cvičenia, ako je chôdza alebo jogging, a minútu intenzívneho cvičenia, ako je beh alebo šprint, ak vaša súčasná kardio rutina nepomáha zbaviť tuku.

Nechajte to tradičné: drví

Podľa štúdie Americkej rady o cvičení z roku 2001 sú niektoré druhy drtí veľmi efektívne pri tónovaní abs a pasu. ACE odporúča drvenie bicyklov na tónovanie šikmých tiel a drví sa na cvičebnej gule, aby sa zamerala na svaly rekta brucha. Vertikálna a dolná končatina vám môže pomôcť dosiahnuť ciele v oblasti posilnenia pásov.

Zdvihnite nohy

Zdvíhanie nôh využíva základné svaly na zdvihnutie nôh a môžete vyskúšať niekoľko variantov. Jedným z najnáročnejších cvičení cviku je flutterový kop, ktorý pomocou vášho ABS zdvihne nohy zo zeme a potom ich roztiahne na obe strany, keď ležíte na chrbte. Vyrezávanie bedier na bokoch, zdvíhanie bokov na nohách a zvislé zdvíhanie bokov na nohách môžu tiež pomôcť pri tvarovaní pasu.

Cvičebné stroje a zariadenia

Americká rada pre cvičenie vo svojej štúdii ab cvičenia zistila, že manéver kapitánskeho kresla bol jediným najúčinnejším cvičením na vyrezávanie šikmých predmetov. Krištáľová chrumkavá lamela, pákové lano a pákové lano môže tiež pomôcť dosiahnuť vaše ciele. Ak používate cvičebné stroje, začnite s relatívne nízkou hmotnosťou a postupne získavajte väčšiu váhu, keď získavate silu.