Vhodnosť

Cvičenia na orezanie pása pre mužov


Pravidelné kardio cvičenie prispieva k chudnutiu.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Či už to nazývate pivo, rukoväte, črevá alebo náhradná pneumatika, nadbytočný tuk v okolí vašej bránice zvyšuje riziko vážnych stavov vrátane spánkového apnoe, kolorektálneho karcinómu a srdcových chorôb. Aj keď muži majú prirodzene tendenciu ukladať tuk v brušnej oblasti, zdravá strava spojená s cvičením, ktoré zahŕňa kardiovaskulárny a silový tréning, môže znížiť váš telesný tuk a orezať pas.

Vypadni z zadku

Mierne kardiovaskulárne cvičenie počas najmenej 150 minút týždenne spaľuje kalórie, čo je nevyhnutné na chudnutie. Zapojte sa do cvičenia, ktoré pracuje v hornej a dolnej časti tela. Napríklad, choďte svižne, zatiaľ čo pumpujete ruky dozadu a dopredu, šliapajte na eliptickom stroji s pohyblivými rukoväťami alebo použite šplhacie zariadenie, ktoré pohybuje vašimi rukami a nohami a napodobňuje pohyb šplhania priamo po stene. Počas tréningu integrujte intervaly vysokej intenzity, ktoré podľa Americkej rady pre cvičenie účinne spaľujú telesný a brušný tuk. Pravidelne zrýchľujte na intenzívne tempo po dobu 30 sekúnd až jednej minúty. Napríklad striedajte krátke jog a sprinty.

Športy, ktoré Blast Fat

Pridanie odrody do vášho kardio rutina je nevyhnutné, aby vaše cvičenie bolo zábavné a náročné. Namiesto toho, aby ste sa nudili zakaždým, keď ste robili to isté kardio, zvážte účasť v skupinových športoch. Napríklad volejbal, ricochet, tenis, basketbal a futbal pália veľa kalórií a pomáhajú orezávať vašu strednú časť. Do rovnice tiež pridávajú trochu konkurenčného ducha, vďaka ktorému môže byť cvičenie príjemnejšie a menej obávané.

Lift Pounds na Lose Pounds

Posilnenie veľkých svalových skupín, napríklad hrudníka, chrbta, nôh, rúk, bokov a brucha, pomáha udržiavať a zvyšovať svalové tkanivo. Svalov spotrebuje veľa kalórií len na to, aby sa udržal, takže spálite kalórie aj keď spíte. Kombinované a kombinované cvičenia sú najlepšie, pretože pracujú na viacerých svaloch súčasne, aby dosiahli optimálne výsledky. Cvičenia môžu zahŕňať mŕtve ťahy, bench bench pressy, výpady s bočnými navýšeniami alebo drepy s hornými lismi. Sila trénujte svaly najmenej dvakrát týždenne v nesledujúcich dňoch.

Pridajte definíciu

Cvičenie brucha je účinné ako súčasť tréningu silového tréningu celého tela. Samy osebe neznižujú brušný tuk, pretože nie je možné redukovať škvrny. Posilňujú však vaše brušné svaly pod tukom. Keď sa váš brušný tuk zníži, tieto cielené cvičenia zabezpečia, aby váš žalúdok ukázal určitú definíciu. Zahŕňajú cvičenia na posilnenie brucha, ako sú podlahové drtia, V-upy, reverzné drtia, dotýkanie sa ležiacich prstov na nohách a drvenie bicyklov. Zahrňte tiež cvičenia, ako je podlahový most a predné a bočné dosky, na podporu stabilizácie jadra, čo je nevyhnutné počas cvičení.

Uprednostnite bezpečnosť a zdravú výživu

Zdravé stravovanie pri pokuse o chudnutie pasu je nevyhnutné pre váš úspech. Dopĺňanie tukových, sladkých a vysoko kalorických potravín vám len prinesie späť kalórie, ktoré ste spálili pri cvičení. Namiesto toho napĺňajte zeleninu, ovocie a celé zrná a tiež zahrnujte chudé bielkoviny, ako je kura a ryba bez kože, a mliečne výrobky so zníženým obsahom tuku. Vyberajte výživné, s nízkym obsahom tuku a znižujte dávky o 10 až 15 percent, ako to odporúča Americká rada pre cvičenie. Pred zmenou stravy a začatím cvičenia sa poraďte so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že plánovaný režim chudnutia je bezpečný pre vašu fyzickú kondíciu.