Vhodnosť

Cvičenia na vertikálnej kolennej stanici na zdvíhanie a zdvíhanie kolena

Cvičenia na vertikálnej kolennej stanici na zdvíhanie a zdvíhanie kolenaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vertikálny kolenný zdvíhací stroj - niekedy nazývaný VKR alebo energetická veža - má iba jednu pohyblivú časť - vy. Zvyšok „stroja“ je iba statický rám, ktorý je navrhnutý tak, aby uľahčoval celý rad cvičení s telesnou hmotnosťou vrátane poklesov a zvýšenia kolena. Väčšina jednotiek opísaných ako energetická veža má tiež zvýšené rukoväte na vykonávanie ťahov a môžu mať tiež tlačné rukoväte namontované na spodnej časti zariadenia.

Chrániče kolien a nôh

Ak sa chcete postaviť, aby sa kolená zdvihol, postavte sa vo zvislej stanici na koleno a otočte ju von. Potom si položte predlaktia na čalúnené rukoväte a použite ich na podporu telesnej hmotnosti, keď zdvíhate nohy zo zeme. Pri ohýbaní kolien a ohýbaní bokov držte chrbát o čalúnené operadlo, aby ste kolená dostali na úroveň bokov. Pre väčšiu výzvu udržiavajte chrbticu v neutrálnej polohe a nohy držte rovno, keď ich zdvíhate na úroveň bedier. V obidvoch prípadoch sú vaše kyčle flexory primárnymi ťahačmi; vaše brušné svaly sa kontraktujú izometricky.

Nebuď dip

Rovnaké čalúnené vodorovné rukoväte, ktoré používate na podporu telesnej hmotnosti pri zvyšovaní kolena, sa môžu tiež použiť na vykonávanie tripsových poklesov telesnej hmotnosti. Postavte sa k zadnej časti stroja tak, že jedna ruka z každej z nevytiahnutých riadidiel vyčnieva z čalúnených rukovätí. Vyskočte a podoprite svoju telesnú váhu na vašich ramenách alebo, ak potrebujete pomoc, použite stupačkovú stoličku a časť vašej váhy podoprite nohami. Keď sú v polohe, ohnite lakte tak, aby sa vaše plecia dostali okolo úrovne lakťa, potom si narovnajte ruky a zatlačte sa dozadu. Ak potrebujete, môžete na pomoc použiť nohu na stolici.

Ťahania a asistované ťahania

Väčšina staníc s vežou energie má rukoväte na vytiahnutie namontované nad vodorovnými rukoväťami na zdvíhanie kolien; možno budete musieť skočiť, aby ste sa k nim dostali. Ak vaša elektrická veža nie je bezpečne pripevnená k podlahe, použite schodovú stoličku, aby ste sa dostali k úchytkám. Ak ešte nie ste úplne pripravení na úplné vytiahnutie, môžete namiesto toho použiť rukoväte na ponorenie. Squat dole vo vnútri stroja, smerom von, a uchopte rukoväte ponorte s dlaňami smerom dovnútra. Narovnajte ruky, sklopte boky smerom k zemi; potom vytiahnite ruky a chrbát a použite svaly nôh podľa potreby, aby vám pomohli s pohybom. Keď ste silnejší, môžete chodiť nohami priamo pred seba, ale udržujte svoj trup zvislý, spočívajte na pätách a pomocou len hornej časti tela zdvíhajte väčšinu svojej telesnej hmotnosti.

Drop pre kliky

Váš VKR môže mať tiež tlačené rukoväte namontované na priečnych výstuhách, ktoré držia zvislú časť jeho rámu. Aj keď nie sú k dispozícii žiadne rukoväte, môžete ich spravidla robiť s rukami na samotkách. Použitie spodných rukovätí - alebo rámu - vášho VKR na vykonanie klieští má dve potenciálne výhody. Ak ešte nie ste úplne pripravení na použitie úplných klzákov, zdvíhanie hornej časti tela robí cvičenie trochu ľahším a zároveň vám umožňuje precvičiť správnu formu „úplného stlačenia“. Tiež, ak máte nepríjemné pocity zápästia, keď robíte kliky na podlahe, môže to trochu zmierniť používanie rúčok, ktoré udržia vaše zápästia rovné.