Vhodnosť

Cvičenie pre horný chrbtový tuk pre ženy


Tuk hornej časti chrbta sa dá eliminovať dobre zaobleným cvičením.

Pixland / Pixland / Getty Images

Nie je nič horšie, ako sa dostať do dolára na špeciálny večer, len aby ste videli, že horné časti chrbta tuk vychádzajú cez vaše oblečenie. Aj keď nie je možné spot-redukovať tuk, dobre zaoblený tréningový postup môže pomôcť eliminovať tuk v hornej časti chrbta. Kombinujte kardiovaskulárne cvičenie, ktoré spaľuje tuk v každej oblasti vášho tela, a silový tréning, ktorý dokáže tvarovať a tónovať vaše chrbát, so zdravou stravou pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Dobre najesť

Konzumácia zdravej výživy pomáha nielen schudnúť v celom tele vrátane hornej časti chrbta, ale dodáva telu energiu, ktorú potrebuje na fungovanie. Jesť dobre zaoblenú stravu z piatich skupín potravín - ovocie, zelenina, obilniny, bielkoviny a mliečne výrobky - dodáva telu výživné látky a kalórie, ktoré potrebuje na udržanie celkového zdravia. Priemerná žena potrebuje každý deň asi 2 000 kalórií z každej z piatich skupín potravín. Ak chcete schudnúť, znížte však denné kalórie o 500 na 1 libru týždenne.

Vysoký tuk

Kardiovaskulárne cvičenie spaľuje kalórie a zlepšuje vytrvalosť pľúc a srdca. Aj keď kardio cvičenie nedokáže spot-redukovať tuk v hornej časti chrbta, pomôže vám dosiahnuť celkovú štíhlejšiu postavu a spáliť tuk v chrbte a inde. Americká asociácia srdca odporúča každý týždeň 150 minút miernej fyzickej aktivity, napríklad joggingu, alebo 75 minút intenzívnej činnosti, napríklad behu. Tento čas môžete rozdeliť na 30 minút päťkrát týždenne alebo každý deň na niekoľko 10 až 15 minútových aktivít.

Klinové kliešte

Dosky a ich horná časť chrbta, vrátane lavínových a lichobežníkových svalov, zafixujú kliny. Začať v doske pozíciu, ako by ste sa chystali urobiť pushup. Uistite sa, že máte ruky priamo pod plecami. Energicky posúvajte svoju chvostovú kosť smerom k pätám, aby ste ochránili spodnú časť chrbta pred zranením. Pristúpte k špičkám prstov na nohách a pomaly sa dopujte do polovice, až kým nebudú lakte v uhle 90 stupňov. Udržujte svoje jadro zapojené, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Podržte päť až desať sekúnd a zatlačte sa späť do východiskovej polohy. Opakujte trikrát.

Excentrické brady

Excentrické brady pracujú s vašimi lopatkami a lats. Pod lavicu postavte lavicu. Popadnite tyč, ruky smerujúce dovnútra a od seba vzdialené od ramena. Vyskočte tak, aby váš hrudník bol rovnobežný s vašimi rukami, visel s ohnutými lakťami a ohnutými kolenami. Znížte sa smerom k lavičke na pomalý počet piatich. Ste hotoví, keď máte úplne rovné ruky. Opakujte najmenej päťkrát.

Ramenné ramená

Rameno pokrčí vaše tóny. Chyťte činky s nízkou hmotnosťou a nohy od seba oddeľte od seba. Ruky držte uvoľnené po bokoch, ruky otočené dovnútra. Pokrčte plecia ramenami smerom k ušiam a zaistite svoje jadro, aby ste ochránili svoju dolnú časť chrbta. Podržte na tri sekundy. Uvoľnite a zopakujte osem až desaťkrát.