Vhodnosť

Cvičenia na páse v páse


Správne cviky môžu zúžiť vaše brucho.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Či už chcete chudnúť na takzvanom pivom bruchu alebo pridať svoj užší štíhly pás do určitej definície, správne cviky dokážu urobiť. Ak chcete schudnúť, vaša rutina by mala zahŕňať kardio a silový tréning, aby ste spálili kalórie a stimulovali svalové tkanivo v celom tele. Potom, keď prebytočný brušný tuk zmizne, môžu brušné cvičenia zaistiť, aby mal plochý bruško určitú definíciu.

Kardio s pridaným zvýšením

Okrem toho, že väčšinu dní robia pol hodiny mierneho kardio, môžu mať muži úžitok aj tým, že pravidelne zvyšujú svoju intenzitu cvičenia. Prepínaním medzi miernou a vysokou intenzitou počas cvičenia prinútite svoje telo, aby tvrdšie pracovalo a spaľovalo viac kalórií a tukov. Tieto intervaly s vysokou intenzitou sa môžu robiť dvakrát týždenne a podľa Americkej rady pre cvičenie účinne znižujú brušný tuk. Či už dávate prednosť joggingu, svižnej chôdzi, jazde na bicykli, rade alebo cvičení na eliptickom stroji, zrýchlite tempo razantným tempom a potom sa vráťte k miernemu tempu cvičenia, aby ste sa zotavili na dve minúty.

Multifunkčný tréning sily

Deadlifts, bench presss, výpady s bočnými navýšeniami, drepy s prednými navýšeniami a step-upy s hlavovými lismi, sú len niektoré cvičenia, ktoré môžete začleniť do svojho silového tréningu. Tieto kombinované a kombinované cvičenia pracujú súčasne s viacerými svalmi pre optimálnu stimuláciu svalov a spaľovanie tukov. Snažte sa posilňovať svoje svaly najmenej dvakrát týždenne v nesledujúcich dňoch. Pre ďalšiu výzvu minimalizujte doby odpočinku medzi sadami, aby váš srdcový rytmus zostal hore a optimalizovali výsledky.

Pohyby posilňujúce brucho

Muži, ktorí robia iba cvičenia brucha v nádeji, že si zúžia pas, sa pripravujú na sklamanie. Tieto cvičenia neznižujú brušný tuk, ale môžu byť prospešné, pretože okrem posilnenia vašej brucha pridávajú aj definíciu, ktorá sa stáva viditeľnou po odstránení prebytočného brušného tuku. V rámci rutinného silového tréningu môžu tieto cvičenia zahŕňať V-up, dotyk ležiacich prstov na nohách, spätné drvenie, drvenie bicyklov a tradičné drvenie dlážok. Môžete tiež zahrnúť cvičenia na stabilizáciu jadra, napríklad predné a bočné dosky.

Pamätajte na bezpečnosť a stravu

Okrem pravidelného cvičenia je pre chudnutie v páse nevyhnutná aj zdravá strava. Strata jednej libry tuku za týždeň trvá 500 kalórií. Tým, že jete menej kalórií, môžete prispieť k tomuto deficitu. Napríklad jesť menšie porcie a vyberať si potraviny s nízkym obsahom kalórií, nad vysoko kalorickými a nezdravými potravinami. Diéta neznamená obetovanie živín. Uistite sa, že konzumujete zeleninu, ovocie, nízkotučné mliečne výrobky, celé zrná a chudé bielkoviny. Pred začatím nového cvičenia a zmenou stravovania sa poraďte so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že plánovaný režim je bezpečný pre vašu fyzickú kondíciu.