Vhodnosť

Cvičenie na spaľovanie kalórií pomocou hornej časti tela

Cvičenie na spaľovanie kalórií pomocou hornej časti telaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na prácu na hornej časti tela nepotrebujete luxusné vybavenie.

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Existuje veľa cvičení hornej časti tela, ktoré vám pomôžu vybudovať svaly a spáliť kalórie. Posilnenie hornej časti tela vám pomôže nielen zintenzívniť čerpanie srdca počas cvičenia, ale aj budovanie svalov vám pomôže spáliť viac kalórií počas celého dňa. Pred cvičením nezabudnite najskôr zahriať svoje telo a po tréningu sa natiahnuť.

Classic Pushup, Klasicky úžasné

Toto cvičenie pracuje s vašimi plecami, plecami, bicepsmi a tricepsmi. Na vykonanie kliknutia nepotrebujete vybavenie. Ak je dokončenie úplného zákroku príliš ťažké, skúste prísť na kolená alebo skúste zástrčku na stene. Ak chcete spustiť plnú verziu, prejdite na všetky štyri. Ruky položte o niečo širšie ako vzdialenosť od ramien. Natiahnite nohy dozadu a dostaňte sa do pushup polohy. Ohýbajte lakte pri znižovaní tela smerom k zemi. Posuňte svoje telo späť do východiskovej polohy a opakujte. Kompletné 10 až 15 opakovaní.

Jóga vaše zbrane

Päty nad hlavou a doska smerujúce nadol sú dve pózy, ktoré môžu nosiť len tí istí a ktoré môžu samy o sebe budovať silu tela. Vaše telo bude pracovať ešte tvrdšie a spálite viac kalórií, keď sa tieto dve pózy skombinujú. Ak chcete začať, poďte na ruky a kolená. Ruky odložte od seba a kolená od seba. Natočte si prsty na nohách. Zdvihnite boky nahor a dozadu a príďte k psovi smerujúcemu dole. Od psa smerom nadol vstúpte na dosku posunutím trupu dopredu, pričom ramená vyrovnajte so zápästiami. Pracujte na vytvorení priamky od hlavy po päty. Týmto sa dokončí jedno opakovanie. Kompletné 10 až 12 opakovaní.

Lunge to Feel Burn

Ak cvičenia s telesnou hmotnosťou nie sú vaše veci, cvičenia s voľnou hmotnosťou môžu byť dobrou alternatívou. Pridanie do cvičenia s nižším telom vám umožní spáliť viac kalórií, keď pracujete viac svalov. Na tento výpad s nadzemným výťahom budete potrebovať činku alebo lekársky loptu. Začnite stáť s nohami od seba vzdialenými bokom. Držte svoju váhu pred vami. Urobte veľký krok vpred s pravou nohou a súčasne zatlačte svoju váhu nad hlavu. Postavte ľavú nohu vpred, aby ste sa stretli s vašou pravou, keď svoju váhu vrátite späť do stredu. Teraz vykročte ľavou nohou vpred a znova priveďte svoju váhu nad hlavu. Opakujte 12 opakovaní na oboch nohách.

Squat ako šéf

Ďalším cvičením, ktoré zahŕňa ako hornú časť tela, tak aj spodnú silu tela, je drep s vrchným výťahom. Toto cvičenie si vyžaduje aj bezplatnú váhu. Ak chcete začať, postavte nohy bokom od seba a svoju váhu pred sebou. Ohnite kolená a posuňte si sedacie kosti dolu do drepu. Pri drepe stlačte svoju váhu nad hlavou. Variáciou tohto cvičenia je drep s kučeravým bicepsom. V každej ruke držte činku tak, aby dlane smerovali od vás. Keď vstúpite do drepu, stočte svoje závažia smerom k svojim pleciam. Keď narovnávate nohy, vráťte ruky späť do východiskovej polohy. Pre ktorékoľvek z týchto cvičení dokončite až tri sady 10 opakovaní.