Vhodnosť

Cvičenia na spracovanie potu


Aby sa maximalizoval pot pri krátkych dávkach, udržujte pomer cvičenia a zotavenia na úrovni 1: 3.

Obrázky značky X / obrázky Stockbyte / Getty

Počas celého cvičenia je potom mechanizmus tela na reguláciu teploty a uvoľňovanie toxínov. V porovnaní s miernym cvičením a cvičením s vysokou intenzitou štúdie preukazujú zvýšené zdravotné prínosy, ako je napríklad zníženie hladiny cholesterolu, pre tých, ktorí sa zúčastňujú cvičení s vysokou intenzitou, ktoré prinášajú viac potu. Okrem toho prítomnosť potu počas cvičenia prichádza na päty pri vyvíjaní tela takým spôsobom, ktorý zvyšuje krvný obeh, fungovanie pľúc a svalovú silu.

Intervalový tréning s vysokou intenzitou

Intervalový tréning s vysokou intenzitou alebo HIIT zahŕňa maximalizáciu úsilia v krátkych dávkach na rýchle zvýšenie srdcovej frekvencie a následné zanechanie potu po niekoľkých krátkych minútach. Táto forma tréningu na okruhu zahŕňa opakovanie sérií rôznych cvičení po určitú dobu. Cieľom každej sady je maximalizovať počet opakovaní. Populárna forma HIIT je tabata, ktorá tradične zahŕňa 4: 10-minútové série troch sérií troch cvičení s 20 sekundami maximálneho úsilia, po ktorých nasleduje 10 sekúnd odpočinku medzi sériami.

Šprinty

Či už ide o beh po stopách alebo plavecké okruhy v bazéne, pridanie sprinting elementu k akejkoľvek forme cvičenia, ktoré si užijete, je skvelý spôsob, ako integrovať viac námahy a potu do rutiny. Kardio zapojený do sprintu pomáha pri spotrebe kyslíka v celom tele. Ak chcete pridať ďalší rozmer do tréningu v suchej krajine, ktorý vytvára viac svalov v nohách a klzákoch, vezmite svoje šprintéry na kopce alebo na schody.

Horúca jóga

Tam, kde tradičná jóga používa dych na zahrievanie tela, horúca jóga poskytuje vyhrievané prostredie na rýchle uvoľnenie svalov. S niektorými štýlmi horúcej jogy - napríklad Bikram - s horúcou teplotou 110 stupňov a zvýšenou vlhkosťou 38 percent je zahrievaná jóga istým spôsobom, ako urýchliť produkciu potu. Popri výhodách potenia, privádzanie vonkajšieho tepla do jogy umožňuje telu natiahnuť sa za svoje schopnosti pri normálnych teplotách. V horúcej miestnosti si teda môžete vychutnať väčšiu flexibilitu a hlbšie úseky.

Spinning

Spiny triedy používajú sprinty, odpor a telesné teplo, aby pot. Motiváciou inštruktora, optimistickej hudby a skupinovej energie sa sprinty a daňový odpor stávajú zábavným spôsobom, ako prelomiť pot. Pre jednotlivcov, ktorí hľadajú cvičenie s nízkym dopadom, poskytuje pradenie možnosť, ktorá stále umožňuje zvýšený srdcový rytmus, aeróbne výhody a čistiaci pot.