Vhodnosť

Cvičenie srdcovej frekvencie odporúčané pre ženy

Cvičenie srdcovej frekvencie odporúčané pre ženy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zostaňte vo svojej cieľovej zóne pre bezpečné a efektívne cvičenie.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Cieľová zóna srdcovej frekvencie pre ženy je rovnaká ako zóna používaná pre mužov. Ale táto zóna je založená na vašej maximálnej srdcovej frekvencii, ktorá by sa mala pre ženy počítať inak. Na odhad maximálneho srdcového rytmu použite vhodný vzorec a ak počas tehotenstva cvičíte, postupujte opatrne.

Cieľová zóna

Americká asociácia srdca odporúča cvičiť pri 50 až 85 percentách vášho maximálneho srdcového rytmu. Toto odporúčanie je určené pre ženy aj mužov. Cvičenie v tomto rozsahu zaručuje, že získate kardiovaskulárne prínosy cvičenia bez toho, aby ste svoje telo posúvali nad svoje hranice. Keď začínate cvičiť, mali by ste začať od dolného konca rozsahu. Podľa American Heart Association môžete postupne zvyšovať intenzitu tréningu na 85 percent maximálnej srdcovej frekvencie v priebehu šiestich mesiacov.

Výpočet maxima

Tradičný vzorec na odhad maximálnej srdcovej frekvencie je 220 mínus váš vek. Môže to však preceňovať maximálnu srdcovú frekvenciu pre ženy. Na presnejší odhad použite vzorec prispôsobený ženám: 206 mínus 88 percent vášho veku. Napríklad, ak máte 30 rokov, vaša maximálna srdcová frekvencia by bola 180 úderov za minútu. Vďaka tomu by dolná hranica vášho cieľa dosahovala 90 úderov za minútu a horná hranica 153 úderov za minútu.

Počas tehotenstva

Podľa Dr. Rogera W. Harmsa, M.D., ktorý písal pre MayoClinic.org, odborníci v minulosti odporúčali počas tehotenstva cvičiť pri tepovej frekvencii vyššej ako 140 úderov za minútu. Podľa Harmsa však už neexistuje stanovený limit srdcového rytmu pre tehotné ženy. Harms však upozorňuje, že počas cvičenia by tehotné ženy mali mať možnosť viesť rozhovor. Ak ste tehotná a plánujete cvičiť, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete.

Kontrola srdcovej frekvencie

Počas cvičenia pravidelne kontrolujte svoj pulz. Špičky prvých dvoch prstov položte na opačné zápästie, cez žily. Zľahka ich pritlačte na zápästie, aby ste cítili pulz. Čas 10 sekúnd na hodinky a počítať, koľkokrát pocítite pulz v tomto období. Vynásobte číslo šiestimi, aby ste dostali tepovú frekvenciu v úderoch za minútu. Na sledovanie srdcového rytmu môžete tiež použiť monitor srdcového rytmu.Komentáre:

  1. Al'alim

    Podľa mňa si na nesprávnej ceste.

  2. Kagat

    Táto verzia je zastaraná

  3. Daishya

    Didn't understand very well.Napíšte správu