Vhodnosť

Výhody používania domácej posilňovne


Môžete si urobiť skvelý tréning v pohodlí svojho domova.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Či už máte bežecký pás a sadu závaží zadarmo alebo ste investovali do kompletnej multifunkčnej domácej posilňovne, mať cvičebné vybavenie po ruke vo vlastnom dome má niekoľko výhod. Pokiaľ na to máte ďalší priestor a dokážete ušetriť 20 až 30 minút denne, domáca telocvičňa vám môže pomôcť dosiahnuť vaše ciele v oblasti zdravia bez ďalších problémov spojených s členstvom v telocvični.

Pohodlie

Rovnako ako získanie čerstvej kávy doma je jednoduchšie ako čakať v rade v preplnenej a hlučnej kaviarni, domáca telocvičňa má výhody, ktoré členstvo v telocvični nemá. Nemusíte napríklad odvážať teplo a dopravu, aby ste mohli cestovať napríklad do svojej telocvične. Okrem dochádzky môže byť cvičenie v telocvični ešte časovo náročnejšie, najmä ak musíte čakať na stroj alebo určité vybavenie. Ak sa zapájate do rozhovoru s ostatnými členmi telocvične, môže to trvať aj dlhšie od vášho tréningu. Pri takom rozptýlení možno nebudete môcť získať efektívne doby odpočinku. Podľa rozhovoru s Joe Stankowski, C.P.T., v sekcii „Pánska kondícia“ by mala byť doba odpočinku medzi cvičeniami a súpravami niekde medzi 30 až 90 sekundami.

Motivácia

Ak ste typ človeka, ktorý by radšej vykonával vaše tréningy sám a v pokoji, domáce telocvične môžu byť oveľa viac motivujúce ako preplnené telocvične. V telocvični je veľa ďalších rozptýlení, pokiaľ ide o ľudí, zvuky, rôzne vybavenie atď. Domáce telocvičňa znamená, že si môžete usporiadať a usporiadať tréningy podľa svojich vlastných špecifických potrieb, čo vám umožní dokončiť cvičenia od začiatku do konca s lepším zameraním.

Hygiena

Telocvičňa môže byť inkubátorom pre baktérie. V blízkych štvrtiach sa baktérie ľahko šíria z povrchu na povrch a nie všetci zostávajú mimo telocvične, keď sú chorí. Škaredý Norovirus, ktorý môže spôsobiť hnačku, zvracanie a bolesť žalúdka, môže podľa časopisu Fitness Magazine prežiť najmenej mesiac na povrchu cvičebných strojov. Preto môžete minimalizovať kontakt s rôznymi choroboplodnými zárodkami tak, že jednoducho zostanete vo svojej domácej telocvični a pracujete s nimi. Môžete lepšie kontrolovať čistotu tréningového priestoru.

Nákladovo efektívne

Priebežné členské poplatky a poplatky za registráciu nie sú úplne lacné. Rysy mnohokrát vyžadujú, aby ste sa prihlásili na ročné členstvo. Ak sa pohybujete alebo len nepoužívate členstvo v telocvični a chcete ho zrušiť, môže vám byť pridelený ďalší poplatok. Kým vybavenie a domáce telocvične nie sú vždy lacné, je to jednorazová investícia. Za vybavenie platíte a je to vaše. To vám môže ušetriť peniaze z dlhodobého hľadiska v porovnaní s platením mesačného členstva v telocvični. Dalo by sa dokonca kúpiť nejaké jemne použité kusy vybavenia za rozumné ceny.

Úspora plynu

Nie každý má telocvičňu v dochádzkové vzdialenosti od svojho domova. Vďaka vysokým nákladom na plyn v týchto dňoch sa vaše jednoduché výlety do posilňovne môžu spočítať. Vlastnou domácou telocvičňou by ste mohli ušetriť značné množstvo peňazí za plyn a minimalizovať opotrebenie vozidla.