Vhodnosť

Ako zaspať po cvičení


Držte sa prísneho režimu spánku a cvičenia, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Ak dávate prednosť cvičeniu večer, možno zistíte, že máte problémy s vinutím dolu a spánkom po tom, ako vám začne pumpovať srdce. Cvičenie však môže byť v skutočnosti spojencom v boji za lepší spánok na rozdiel od protivníka. Kľúč je podľa plánu. Ľudia, ktorí pracujú v noci, musia vytvoriť dôslednú prax relaxačných aktivít, ktoré preklenú priepasť medzi cvičením a ustupovaním.

1.

Cvičte, choďte spať a každý deň sa prebudte v rovnakom čase. Víkend je povolený počas pár hodín, rovnako ako odpočinok z telocvične. Vo všeobecnosti sa však dodržanie plánu pripraví, aby vaše telo v určitom čase zaspalo.

2.

Ukončite svoje cvičenie 4 hodiny pred tým, ako idete spať a ľahkú večeru 2 hodiny predtým. Vychutnajte si celé zrná alebo zeleninu bohatú na uhľohydráty ako sladké zemiaky alebo si dajte čerstvé ovocie na zákusok. Posilnenie serotonínu, ktoré dostanete od zdravých sacharidov, vám môže pomôcť zaspať.

3.

Vráťte sa domov z vášho večerného tréningu a namiesto rýchlej sprchy v telocvični si v teplej relaxačnej vani oddýchnite. Zahrejte vodu na najmenej 100 stupňov Fahrenheita. Ak je to potrebné, do kúpeľov pridajte relaxačné bylinky, napríklad levanduľa alebo harmanček alebo hodte do hrsti solí Epsom, ktoré vám pomôžu upokojiť boľavé svaly. Zostaňte vo vani najmenej 20 minút.

4.

Urobte jogu v posteli, ktorá sa po ťažkom tréningu natiahne a pripraví na dobrý spánok. Predtým, ako narazíte do vrecka, urobte niekoľko hlbokých ohybov vpred so zameraním na uvoľnenie a uvoľnenie spodnej časti chrbta. Akonáhle sa plazíte do postele, urobte si sediacu spinálnu zákrutu na každej strane, potom pár minút utrácate v póze dieťaťa, kým sa prevrátite na chrbát a zatiahnite kolená do hrude. Skončite s Happy Baby, než odskočíte do postoja Corpse.

5.

Choďte spať, len keď ste pripravení spať. Nenechajte sa nasať do postele alebo do postele v posteli - namiesto toho si napite šálku harmančekového čaju, prečítajte si niekoľko stránok knihy alebo počúvajte upokojujúcu hudbu.