Vhodnosť

Výhody zvislého lisu na nohy


Zvýšte silu a definíciu svojho dolného tela pomocou zvislého lisu na nohy.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Existuje nespočet cvičení a strojov, ktoré môžete použiť na zacielenie nôh a bokov. Jeden stroj, ktorý možno často nevidíte, je vertikálny lis na nohy. Aj keď to nie je také bežné, ako šikmé zariadenie na lisovanie nôh alebo hack na drepy, existuje niekoľko výhod pre výber vertikálneho lisu na nohy, aby sa posilnili a definovali svaly dolnej časti tela.

Právo sa pohybuje

Aby ste získali všetky výhody zvislého lisu na nohy, musíte byť schopní správne vykonať zvislý lis na nohy. Začnite ležaním na chrbtovej podložke s bokmi umiestnenými pod závažiami. Položte nohy na plošinu a zatlačte smerom hore, aby ste zdvihli závažia. Odistite zámok a uchopte rukoväte. Zapojte svoje brušné svaly a potom si ohnite kolená, aby ste pomaly znižovali závažia, až kým sa vaše kolená takmer nedotknú. Pretlačte päty a roztiahnite nohy a zatlačte závažia späť do východiskovej polohy.

Izolácia svalov

Vertikálny lis na nohy umožňuje variácie postojov na intenzívnejšie zacielenie na konkrétne svalové skupiny. Úzky postoj vyžaduje silné použitie štvorhlavého svalu, zatiaľ čo širší postoj bude klásť väčší dôraz na svaly vnútorného stehna. Vertikálne lisy na nohy majú potenciál tiež silne pôsobiť na svalové svaly. Na zvislom stroji na lisovanie nôh je výrazne viac flexia nôh a bedier v porovnaní so štandardným drepom. Podľa štúdie uverejnenej v "Journal of Strength and Condition Research Research", čím väčšia je hĺbka alebo flexia drepu, tým väčšia je aktivácia glute.

Zadná podpora

Jednou z najdôležitejších výhod zvislého lisu na nohy je podpora chrbta počas cvičenia. Vďaka tomu je ideálny pre niekoho, kto sa zotavuje zo zranenia alebo trpí problémami so zadami. Počas štandardného drepu musí chrbát podporovať celé bremeno, ktoré zdvíhate. Aj pri stlačení nohou pod uhlom môžete zistiť, že máte tendenciu zapájať svoje chrbtové svaly. Horizontálna poloha chrbta počas vertikálneho stlačenia nôh vám umožňuje udržiavať chrbát počas cvičenia takmer úplne uvoľnený.

Bezpečné pre misie Solo

Rovnako ako v prípade väčšiny cvičebných strojov je vertikálny lis na nohu výhodný v tom zmysle, že sa dá použiť aj bez bodkovača. To vám umožňuje slobodne pracovať doma alebo sa nemusíte pýtať niekoho, kto by vám chcel pomôcť v telocvični. Pomocou zvislého lisu na nohy môžete zdvíhať tak ťažké, ako chcete, a napriek tomu si budete môcť sami vziať hmotnosť do seba.