Vhodnosť

Ako ďaleko sa dá spáliť 100 kalórií


Pravidelne bežajte, aby ste vytrvalo vydržali.

Comstock Images / Comstock / Getty Images

Pohltili ste dve sušienky alebo usrkali polovicu sladkej 16-uncovej sódy a chcete ich spáliť. Beh sa zdá byť vhodnou voľbou, ale ako ďaleko musíte ísť, aby ste spálili tých 100 kalórií?

Míľa sa zdá byť magickým číslom na spálenie 100 kalórií, bez ohľadu na to, ako rýchlo alebo pomaly idete. Ak vážite veľa alebo ste pri behu veľmi neefektívni, môžete horieť o niečo viac. Ale aj keď si zasmialte vzdialenosť elitným tempom, nespáli by ste viac kalórií.

Kalorické faktory horenia

Počet kalórií, ktoré spálite pri cvičebnej činnosti, vo všeobecnosti závisí od času, ktorý strávite vykonávaním práce, vašej veľkosti, vašej účinnosti a vašej intenzite. Ak počas prevádzky spomalíte, spálite menej kalórií každú minútu, ale iba to trvá dlhšie, kým prejdete míľu - takže spaľujete kalórie dlhšie. Napríklad, 150-libra osoba beh míle za 10 minút spáli asi 113 kalórií. Ak spomalí na 12-minútovú míľu, spálí 115 kalórií v rovnakej vzdialenosti, takmer blízko toho istého čísla. Bola však rovnaká vzdialenosť - len to trvalo dlhšie.

Ak vážite viac, spaľujete viac kalórií, keď míňate míľu, ale väčšina kalkulačiek kalórií zvažuje váš bazálny metabolizmus, ako aj množstvo kalórií, ktoré pri tomto úsilí spálite. Váš bazálny metabolizmus je počet spálených kalórií - na dýchanie, ovládanie vnútorných orgánov a premýšľanie. Väčšie telo má väčší motor. Ako zdôrazňuje časopis Competitor, 100 kalórií spálených počas míle je „čisté“ spaľovanie energie. Stále spaľujete kalórie; behom míle vás spálite asi 100 kalórií za hranicami vašej normy.

Afterburn záležitosti

Tam, kde je vaša rýchlosť a úsilie v priebehu jednej míle skutočne dôležité, je popálenina. Po cvičení pokračujete v spaľovaní kalórií, keď sa vaše telo vracia do stavu pred cvičením. Trvá dlhšie, než sa vaše telo zmierni po rýchlej míle, ako po ľahkej míle, čo znamená viac spálených kalórií. Koľko kalórií spálite počas tejto spotreby kyslíka po cvičení alebo EPOC, záleží na vašej veľkosti, intenzite bežania a vašej fyzickej zdatnosti.

EPOC je jedným z dôvodov, prečo je intervalový tréning tak účinný pri odbúravaní tukov. Intervalový tréning zahŕňa striedanie záchvatov s veľmi vysokou intenzitou a záchvatov ľahkého behu. Cvičenie s intervalom vzorky môže zahŕňať 30 sekúnd behu pri úplnom tempe nasledovanom tromi až štyrmi minútami chôdze, opakovanými štyrikrát až šesťkrát. Tento protokol pomohol ženám stratiť 8 percent ich telesného tuku po šiestich týždňoch. Informovala o tom štúdia uverejnená v roku 2014 v odbore Aplikovaná fyziológia, výživa a metabolizmus.

V takom bežiacom programe spálite viac ako 100 kalórií, pretože ste povinní pokryť viac ako míľu. Ak urobíte výzvu na zvýšenie tlaku na sprinty, je najlepšie nerobiť cvičenie v dňoch „back-to-back“. Dostatočné zotavenie vám umožní vykonať každé cvičenie s maximálnym úsilím a znížiť riziko zranenia.

Zdroje (2)