Športové

Cvičenia s rýchlym ťahom pre basketbal


Rýchle zášklby svalových cvičení vám môžu priniesť výbušnosť a obratnosť na kurte.

Úspech na basketbalovom kurte si vyžaduje nielen veľa tréningu, ale aj vývoj určitých svalových skupín, ktoré vám môžu pomôcť rýchlejšie a obratnejšie a vyskočiť vyššie. Svaly rýchleho šklbania sú primárne aktívne svaly, ktoré umožňujú telu rýchlo reagovať bez toho, aby sa unavili. Pretože basketbal je hra s konštantným pohybom a krátkymi rýchlosťami, vďaka rýchlo sa rozvíjajúcim svalovým zápletkám sa stanete lepším basketbalovým hráčom.
,

Rýchle skoky

Skákajúce cviky sú niektoré z najúčinnejších cvikov na vývoj rýchlo sa meniacich svalových vlákien. Keďže basketbal vyžaduje veľa skokov, nie je lepšie začať, ako robiť rýchle skoky. Začnite výberom miesta na doske a skokom s natiahnutými rukami zasiahnite toto miesto. Držte nohy pri sebe a zakaždým pristávajte na rovnakom mieste. Skákajte hneď, ako pristane, a zakaždým sa dotknite toho istého miesta. Skočte 20-krát na obidve nohy - 20 na pravej strane a 20 na ľavej strane, zakaždým si vyberajte miesto trochu vyššie na doske.

Beh na kolenách

Krátke šprinty a akékoľvek variácie behu vám pomôžu vyvinúť rýchle svaly zášklbov. Sprinty sú účinné, ale prispôsobenie vášho štýlu behu počas cvičenia vám môže pomôcť efektívnejšie vybudovať typ svalov potrebných pre rýchlosť a výbušnosť na basketbalovom ihrisku. Bežte tak, že pri každom kroku rozťahujete koleno po pás. Čím ďalej si môžete koleno priniesť bez zranenia, tým lepšie. Silný tlak zo zeme a prehnaný výťah vám pomôžu vybudovať basketbalové svaly.

Ťažké drepy

Všetky variácie drepov vám môžu pomôcť vybudovať vaše svaly rýchleho šklbania, ale jeden z najnáročnejších je známy ako ťažký drep. Squat tak nízko, ako je to možné, s rovnakou hmotnosťou na oboch nohách, potom vyskočí do stojacej polohy a skáče tak vysoko, ako je to len možné. Pristúpte a vráťte sa na pôvodné miesto v drepe. Jeden skok by mal byť dokončený za jednu sekundu, aby ste mohli skákať 10krát za 10 sekúnd. Tieto skoky sú veľmi náročné, preto by mali stačiť dve sady po 10.

Push-Ups

Ste spodná časť tela, nie je jediná vec, ktorú by ste sa mali vyvíjať, aby bola dobrá v obručiach. Hranie obrany, rýchle vystrelenie zoskoku a rýchle držanie rúk sú dôležité aspekty toho, že ste basketbalový hráč. Vaše bicepsy, tricepsy a hrudník obsahujú veľa rýchlo sa šklbajúcich vlákien, ktoré vám môžu pomôcť zvýšiť rýchlosť. Najjednoduchšie cvičenie na rozvoj týchto rýchlo sa šklbajúcich svalov sú základné kliky. Push-upy pomocou správneho formulára sa považujú za jedno z najúčinnejších cvičení, ktoré môžete urobiť.

Foto Kredity

  • Stockbyte / Stockbyte / Getty Images