Vhodnosť

Rady na vyrovnanie brucha


Zdravé stravovanie a správne cvičenie prinesie výsledky rýchlo.

Môžete robiť milióny drví každý deň a stále máte vrstvu tuku cez žalúdok. S konzistentnou stravou a cvičebným programom nemusí vyrovnanie žalúdka znamenať šialený počet drví. V skutočnosti stačí urobiť niekoľko zmien v strave, aby ste vytvorili kalorický deficit a stráviť nejaký čas v telocvični, čím získate plochý žalúdok, ktorý ste vždy chceli.

Pridať do silového tréningu

Zdvíhacie závažia vytvárajú kalorický deficit nielen s energiou, ktorá sa vynakladá pri zdvíhaní, ale dokonca aj hodiny po ňom, keď budovaný sval ďalej spaľuje kalórie. Vykonajte zložené pohyby, ktoré pôsobia na niekoľko rôznych svalových skupín naraz. Deadlift, drepy, stlačenie ramien, mosty na glute a brady sú veľmi efektívne cvičenia - jadro je sekundárne spracované vo všetkých týchto cvičeniach. Pre izolovanú prácu vykonávajte zavesenie zdvíhacích nôh, drví a rímskych stoličiek. Pracujte si až tri až päť dní v týždni na silových tréningoch, nikdy nepracujte s rovnakou svalovou skupinou v nasledujúcich dňoch. Vykonajte každé cvičenie pre štyri sady po 12 až 15 opakovaní.

Intenzifikujte pomocou HIIT

HIIT alebo intervalový tréning s vysokou intenzitou je typ tréningu, ktorý využíva krátke impulzy aktivity s vysokou intenzitou, po ktorých nasledujú cykly aktivity s nízkou intenzitou, celkovo 10 až 20 minút. To môže byť behanie po dobu 50 sekúnd, po ktorom nasleduje sprinting po dobu 50 sekúnd. Môžete vykonávať akékoľvek kardiovaskulárne cvičenia vrátane skokov, behania a cyklistiky. Pracujte až dva až tri dni v týždni HIIT. Vykonaním cvikov s dokonalou formou zabráňte zraneniu. Pred začatím nového cvičenia a diétneho režimu sa porozprávajte so svojím lekárom.

Kruhový tréning

Okruhový tréning je ďalším efektívnym cvičením na spaľovanie tukov, ktoré kombinuje tréning odporu s kardiovaskulárnym tréningom. Tréning okruhu trvá 20 až 30 minút. Tréning okruhu môže zahŕňať skokové lano, nasledované chôdzou po výpadoch, nasledované horolezcami a nakoniec drví, každý na 60 sekúnd. Opakujte túto sériu aktivít, kým nedosiahnete celkom 20 až 30 minút cvičenia.

Výživa je kľúčová

Zdravé sacharidy konzumované pred cvičením vám môžu poskytnúť energiu, ktorá vás podporí počas vašich tréningov. Jesť časť sacharidov po tréningu pomáha pri syntéze bielkovín tým, že poskytuje inzulínový hrot, ktorý umožňuje preniesť proteín konzumovaný týmto jedlom do svalov, ako aj obnoviť zásoby glykogénu. Obmedzte sacharidy kedykoľvek počas dňa a jedzte iba polovicu sacharidov spolu s inými jedlami. S každým jedlom okrem jedla po tréningu jedzte zdravú porciu zdravých tukov. Tuk je pomaly stráviteľný makronutrient a zabezpečí, aby sa do svalov počas celého dňa vstrebávala bielkovina.

Pozri si video: Správne držanie chrbtice, 2cviky (Júl 2020).