Vhodnosť

Fast Vs. Pomalé opakovanie pre tréning funkčnej hmotnosti

Fast Vs. Pomalé opakovanie pre tréning funkčnej hmotnostiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jedna fáza opakovania môže byť pomalá, zatiaľ čo druhá môže byť rýchla.

Pixland / Pixland / Getty Images

Aj keď ani rýchle, ani pomalé opakovania nie sú zlé, produkujú veľmi odlišné výsledky vo vývoji svalov. Funkčné cvičenie zahŕňa rozvoj svalov spôsobom, ktorý stimuluje bežné pohyby, ako je ohýbanie, hoci tento výraz bol predmetom rôznych interpretácií. Naučením sa účinkov silového tréningu s rýchlym alebo pomalým opakovaním môžete urobiť informované rozhodnutie na základe vašich zdravotných cieľov.

Pochopenie funkčného školenia

Funkčný silový tréning bol nesprávne interpretovaný ako cvičenie, ktoré pripomína balistické cvičebné programy určené pre vysoko konkurenčných športovcov. To často vedie k zraneniu priemerného netelového športovca, ktorý často nedokáže držať krok s fyziologickými požiadavkami. Podľa Americkej rady pre cvičenie cvičenie na zvýšenie funkčnej hmotnosti zahŕňa cvičenia na zlepšenie sily pri každodenných činnostiach. Napríklad činka pohára na činke je funkčné cvičenie, pretože buduje svaly, ktoré používate na zdvíhanie predmetu z podlahy, napríklad pohyblivého boxu.

Dve fázy na opakovanie rýchlosti

Rýchlosť zdvíhania závaží sa označuje ako tempo. Tempo sa člení na dve fázy: koncentrickú fázu a excentrickú fázu. Koncentrická fáza - zvyšovanie hmotnosti - zahŕňa pozitívne kontrakcie. Zníženie hmotnosti predĺžením svalov je excentrická fáza - alebo negatívne kontrakcie. Profesionálny tréner Chad Waterbury odporúča rýchle zvyšovanie hmotnosti a regulované znižovanie hmotnosti, aby sa posilnil rast a sila svalov.

Potreba opakovania rýchlosti

Vykonávanie funkčných tréningových cvičení s rýchlymi opakovaniami môže viesť k zvýšeniu rastu a sily svalov. Štúdia publikovaná v roku 2011 časopisu „Journal of Strength and Condition Research Research“ stanovila, že zdvíhanie závaží rýchlo - dve sekundy pozitívne, dve sekundy negatívne - viedlo k vyššiemu rastu a sile svalov v porovnaní s pomalším tempom dve sekundy pozitívne a štyri sekúnd negatívne. Účastníkmi štúdie boli mužské zdviháky, ktoré vystupovali s maximálnym možným zdvihnutím v jednom opakovaní.

Urobte si čas

Pomalšie opakovania majú výhody, ktoré presahujú vývoj svalov. • New York Times uverejnil štúdiu, v ktorej sa zistilo, že v rokoch 1990 až 2007 bolo hospitalizovaných takmer 1 milión Američanov kvôli zraneniam spôsobeným vzpieraním. Podľa MuscleMag.com Roberta Kennedya môže vykonávanie pomalého alebo pomalšieho opakovania pomôcť vylepšiť formu zdvíhania a znížiť riziko zranenia. Super pomalé opakovanie trvá asi 10 sekúnd, než sa zdvihne a sklopí. Pomalé opakovanie môže zahŕňať iba excentrickú fázu, napríklad dve sekundy na zvýšenie hmotnosti a štyri sekundy na zníženie hmotnosti.