Vhodnosť

Je Aero Pilates dobrým cvičením na spaľovanie tukov?


Pilatesové stroje nie sú pre toto cvičenie potrebné, ale pridávajú kardiovaskulárnu zložku.

Obrázky značky X / obrázky Stockbyte / Getty

Ako celková rutina kondicionovania tela sú kurzy Pilates ľahko dostupné vo väčšine telocvičňových a fitnescentier. Pilates možno upraviť tak, aby vyhovoval takmer každej úrovni kondície. Ak však vaše ciele v oblasti zdatnosti zahŕňajú odbúravanie tukov, možno by vás zaujímalo, či Pilates, konkrétne Aero Pilates, prispieva k odbúravaniu tukov. Výskum naznačuje, že Aero Pilates ako súčasť zdravej výživy a životného štýlu môže okrem celkového kondicionovania tela významne prispieť k úbytku tuku.

Kondicionovanie pomocou pilatesov

Pilates sa zameriava na zlepšenie pevnosti jadra, kontroly svalov, zvýšenie flexibility, koordinácie a telesného tónu. Vyvinutý Josephom Pilatesom v 20. rokoch 20. storočia tvorí základ tohto cvičebného programu navrhnutého na budovanie štíhlych a dlhých svalov šesť základných princípov. Medzi tieto zásady patrí: centrovanie, koncentrácia, kontrola, presnosť, dych a prietok. Aj keď možno poznáte cvičenia Pilates na podložke, máte tiež možnosť cvičebných strojov špecifických pre Pilates, ktoré sú navrhnuté tak, aby zvyšovali intenzitu cvičenia.

Pochopenie stroja Aero Pilates

Stroj Aero Pilates je k dispozícii v niekoľkých verziách, ale všetky fungujú podľa rovnakého princípu. Stroje využívajú základné pohyby pilates, ale pohybujú sa tam a späť po odrazovom stroji. Tento zvýšený pohyb zvyšuje srdcový rytmus a dodáva kardiovaskulárnemu komponentu do vášho tréningu. Stroje Aero Pilates sú odporúčané pre jednotlivcov, ktorí majú radi Pilates, ale chcú zvýšiť intenzitu tréningu pridaním kardiovaskulárneho cvičenia. Výrobcovia Aero Pilates tvrdia, že ich stroje ponúkajú podobné výhody ako skákanie na trampolíne, ale s menším počtom bezpečnostných rizík.

Aero Pilates na chudnutie

Výskum naznačuje, že Aero Pilates efektívne spaľuje tuk. V osemtýždňovej štúdii, ktorú vykonal Dr. Neil Wolkodoff, lekársky riaditeľ Centra zdravia a športu v Colorade, sa účastníci tohto centra zúčastňovali približne troch relácií týždenne v trvaní 40 minút na zariadení Aero Pilates. Na stanovenie celkových účinkov vedci skúmali zloženie tela, svalovú hmotu, tukovú hmotu a ďalšie relevantné opatrenia tela pred a po období štúdie. Po osemtýždňovom období účastníci stratili celkovú telesnú hmotnosť 5,1 libier. Zaznamenali tiež pokles celkového telesného tuku so znížením celkového množstva tuku o 11 percent. Tieto výsledky ukazujú, že Aero Pilates, keď sa používa pravidelne, podporuje stratu tuku na významnej úrovni.

Znížené krvné tuky

Štúdia z roku 2013 uverejnená v časopise „Journal of Fitness Research“ okrem zníženia celkového tuku zistila, že šesť týždňov liečby Aero Pilates znižovalo hladiny tuku v krvi. Po účasti v šiestich týždňoch cvičenia účastníci zaznamenali pokles telesného tuku o 2,58% a tiež významné zníženie cholesterolu a triglyceridov. Tieto výsledky ukázali, že použitie Aero Pilates vykazuje výrazné zlepšenie fyziologických hladín a hladín biomarkerov v krvi. V kombinácii so zdravou stravou prispieva Aero Pilates k odbúravaniu tukov a tiež k celkovému zdraviu srdca.