Vhodnosť

Cítiť sa unavený deň po tréningu

Cítiť sa unavený deň po tréningu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vaše telo potrebuje po tréningu palivo a odpočinok.

Michael Blann / Digital Vision / Getty Images

Keď sa deň po tréningu cítite skutočne unavení, je pravdepodobné, že ste si nacvičili dosť tvrdo - buď tlačíte svoje telo na dlhú dobu, alebo ste pracovali v takej intenzite, na ktorú nie ste zvyknutí. V oboch prípadoch je správne zotavenie kľúčom k rýchlejšiemu pocitu.

Očakávajte nejakú únavu

Ak to v telocvični poskytnete všetkým, mali by ste byť unavení - alebo dokonca trochu vyčerpaní - takže niektorá únava je normálna. Vaše svaly sa môžu cítiť slabšie ako obvykle deň po obzvlášť náročnom silovom tréningu a pri regenerácii svalového tkaniva sa môžu vyskytnúť mierne svalové bolesti. Normálna únava je mierna a nemala by trvať dlhšie ako deň alebo dva.

Vezmite dni voľna

To, čo vaše telo potrebuje teraz, je odpočinok. Keď sa konkurenční športovci posunú na svoje hranice, nemajú tendenciu ísť hneď na ďalší veľký deň a ani nasledujúci deň - alebo dokonca dni po tomto veľkom podujatí - pripomína trénerovi Falkenbergovi webovú stránku Columbus Sports. Ak sa deň po tréningu cítite skutočne pomalý alebo unavený, zaveďte niekoľko dní voľna.

Získajte dostatok spánku

Ak sa po tréningu cítite unavení, možno nebudete mať dostatok spánku. Po dlhých behoch sa niektoré bežecké pásy prisahajú regeneračným vlascom, počas ktorého sa telo samo opravuje. Ak nemáte čas alebo sa nechcete zastaviť na zdriemnutí, uistite sa, že každú noc máte kvalitný spánok minimálne 7 až 9 hodín. Zhasnite svetlá a vypnite elektroniku asi hodinu pred spánkom, aby ste na noc mohli stočiť.

Jedzte dobré jedlo

To, čo vkladáte do svojho tela, môže tiež ovplyvniť vašu celkovú hladinu energie. Hneď po intenzívnom tréningu skúste jesť malé občerstvenie, ktoré obsahuje uhľohydráty a bielkoviny, napríklad banán s mandľovým maslom alebo športový bar. Pomôže to doplniť zásoby glykogénu, ktoré ste pravdepodobne počas tréningu vyčerpali. Dôležitá je aj správna výživa počas celého dňa. Ak sa snažíte schudnúť, neznižujte svoju spotrebu kalórií pod odporúčanú úroveň pre svoju hmotnosť a výšku. Ak chcete získať predstavu o tom, koľko kalórií by ste mali konzumovať na základe úrovne vašej činnosti, použite online kalkulačku, napríklad „Denný odhad kalórií“, ktorý poskytuje Americká rada pre cvičenie.

Dostatok na pitie

Vaše telo potrebuje primeranú hydratáciu, aby sa zabránilo únave svalov počas cvičenia a aby sa správne zotavilo. Dobrým pravidlom je vypiť polovicu vašej telesnej hmotnosti v uncoch, hoci to môže byť príliš veľa alebo príliš málo v závislosti od úrovne námahy a teplôt, pri ktorých cvičíte. Tiež sa uistite, že pijete veľa počas niekoľkých hodín pred, počas a po tréningu.

Zdroje (1)Komentáre:

  1. Arashikasa

    Úplne zdieľam tvoj názor. Niečo v tom je a je to výborný nápad. Je pripravený vás podporiť.

  2. Lynessa

    Je to výborný nápadNapíšte správu