Vhodnosť

Ako sa žena dostane jej brucho ploché a hladké za dva mesiace?


Dosiahnutie plochého a hladkého žalúdka za dva mesiace si vyžaduje celý životný štýl.

Tovarový kop / Tovarový kop / Getty Images

Ženský brušný tuk, tiež známy ako viscerálny tuk, má vedľajšie účinky nad rámec márnosti. Podľa publikácie Harvard Health Publications môže uložený žalúdočný tuk uvoľňovať hormóny ako leptín a adiponektín, ktoré ovplyvňujú chuť do jedla a citlivosť na inzulín. Plochý žalúdok je dobrý pre vašu sebavedomie a zdravý pre vaše telo. Na vyrovnanie a vyhladenie žalúdka za dva mesiace je potrebná zmena životného štýlu.

Von so zlým

Rôzne potraviny reagujú vo vašom tele rôzne. Zatiaľ čo hrsť želé a avokáda môže mať podobné množstvo kalórií, jedna pomáha pri odbúravaní tukov, zatiaľ čo druhá pomáha pri ukladaní tukov. Vplyv jedla na inzulín veľmi úzko súvisí s jeho účinkom na tuk. Rafinované a obohatené - inak známe ako biele - uhľohydráty a cukor spôsobujú takmer okamžité zvýšenie hladiny inzulínu. To podporuje zvýšenie ukladania tukov, najmä v žalúdku. Vyvarujte sa bielej múky a cukru, ako aj akýchkoľvek balených potravín, pretože obsahujú veľké množstvo neprirodzených chemikálií a konzervačných látok. Zamerajte sa na potraviny, ktoré majú stabilizujúci vplyv na hladinu inzulínu. Zahŕňa to vysoký príjem zeleniny, ovocia, chudého mäsa, fazule a strukovín, celozrnnej pšenice a zdravých tukov.

Pite svoju cestu na chudnutie

Vaše telo je tvorené približne 60% vody. Prostredníctvom denných aktivít a potenia klesá hladina vody a nedochádza k doplňovaniu toho, čo ste stratili, čo vedie k dehydratácii. Dehydratácia ovplyvňuje takmer všetky oblasti tela vrátane metabolizmu. Dosiahnutie plochého a hladkého žalúdka je takmer nemožné, ak nedostatok telesnej vody udržuje viscerálny tuk pevne na svojom mieste. Zamerajte sa na najmenej osem pohárov vody každý deň. Medzi príznaky správnej hydratácie patrí zriedkavo pocit smädu a prechod svetlo žltého alebo číreho moču. Dehydratácia nielen spomaľuje používanie uložených tukov, ale môže tiež zvýšiť ukladanie tukov. Ak nie je správne hydratované, vaše telo nedokáže úspešne z tela odstrániť toxíny. Tieto toxíny sa teda často ukladajú v tukových bunkách. Tieto tukové bunky majú tiež schopnosť expandovať pre nepretržitý skladovací priestor, čo vedie k nadúvaniu.

Spotiť sa

Cvičenie je nevyhnutnosťou, keď sa pokúšate vyrovnať žalúdok do dvoch mesiacov. Ak chcete zbaviť tuku a vybudovať chudý sval, vykonajte 30 minút kardiovaskulárneho cvičenia päť až sedem dní v týždni. Cyklistika, beh, plávanie a tanec spaľujú tuk vo všetkých oblastiach tela a zvyšujú váš metabolizmus aj po tréningu. Okrem toho skákanie cez švihadlo, brušný tanec a kickbox zvyšuje vašu srdcovú frekvenciu s ďalšou výhodou posilnenia vášho jadra. Ak sa chcete konkrétne zamerať na svoje brušné svaly, každý týždeň sa zapojte do troch až piatich dní silového tréningu. Medzi základné a efektívne pohyby patria drtia, dosky, bočné dosky a horolezci. Pretože svaly spaľujú viac kalórií prirodzene ako tuk, spálite ďalšie kalórie aj v dňoch, keď vynecháte telocvičňu.

Stlačte tlačidlo Odložiť

Najmä ak sa venujete každodennej fyzickej aktivite, je dôležité, aby ste si každý deň získali dostatok spánku. Nedostatok spánku vedie k zvýšeniu hormónu ghrelínu, čo spôsobuje zvýšenie chuti do jedla a znižuje hormón leptín, ktorý potláča hlad. Výsledkom je, že sa nasledujúci deň často konzumuje príliš veľa. Avšak tí, ktorí získajú správny spánok, uvoľňujú viac rastových hormónov. Rastové hormóny sú zodpovedné za regeneráciu buniek, telesný rast, reprodukciu a budovanie a opravy svalov. Vyššia hladina rastových hormónov sa teda rovná rýchlejšiemu metabolizmu. Národná nadácia pre spánok odporúča, aby priemerný dospelý človek mal každú noc sedem až deväť hodín spánku.