Vhodnosť

Ako bojovať s týmto ochabnutým brušným tukom


Brušný tuk je jedným z najnebezpečnejších druhov tuku.

Aj keď ste diétu a cvičenie zadok off, môžete ešte mať trochu extra ochabnuté brušný tuk, ktorý jednoducho nebude vyzerať krehnúť. Aj keď niektoré z dôvodov nadmerného množstva brušného tuku súvisia s genetikou a pohlavím, nie ste nevyhnutne odsúdení na permanentnú pneumatiku okolo vášho stredu. Aj keď niektoré výstreky a webové stránky môžu tvrdiť, že môžete stratiť nadbytočné množstvo brucha z brucha bez vynaloženia veľkého úsilia, neexistuje žiadny zázračný liek. Ak skutočne chcete vyhrať bitku proti ďalším bruškom, musíte urobiť niekoľko zmien životného štýlu.

Zmiešajte svoju cvičebnú rutinu a vyskúšajte niečo nové. V článku pre časopis Shape osobný tréner Jay Cardiello radí pravidelne meniť svoje cvičebné postupy, aby sa predišlo nudám a plošinám na chudnutie. Ak ste vždy na eliptickom trenažéri, vyskúšajte veslársky stroj alebo schodový schodík. Vezmite si cvičenie vonku a choďte na svižnú túru alebo vyskúšajte jazdu na horských bicykloch na kopcovitej ceste.

Začlente silový tréning do svojho tréningu, najmä ak máte tendenciu sústrediť sa výlučne na kardio. Podľa Americkej rady pre cvičenie by ste mali v ideálnom prípade vykonávať dva až tri po sebe nasledujúce dni silového tréningu týždenne. Zvýšenie množstva svalovej hmoty vo vašom tele pomáha spáliť viac kalórií, aj keď je vaše telo v pokoji. Používajte posilňovacie stroje vo vašej telocvični alebo vyskúšajte cvičenie na kanvicu na posilnenie a posilnenie celého tela.

Vykonajte ab drvenie a iné cvičenia brucha na gule stability. Pri cvikoch nemôžete na cieľový brušný tuk zbadať. Môžete však posilniť a zladiť základné svaly, ktoré môžu podporovať užší a štíhlejší vzhľad. Ak chcete vykonať základnú stabilitu gule ab crunch, posaďte sa priamo na guľu stability s nohami rovno na podlahe. Kráčajte nohami od tela, kým lopta nespočíva pod spodnou časťou chrbta. Držte hlavu v dlaniach. Vydýchnite a pomaly zdvíhajte svoje telo, až kým sa necítite všetky svaly brucha. Podržte kontrakciu dva až tri dychy. Pomaly spustite späť do svojej východiskovej polohy. Vykonajte 10 až 12 opakovaní tohto cvičenia.

Vylúčte sladké jedlá a nápoje vrátane štiav. Pite veľa vody - asi dva litre denne - a jete viac potravín bohatých na vlákninu, ako je ražný chlieb, sušené slivky a fazuľa. Podľa endokrinológa Rush University Rasa Kazlauskaite, MD, cukor podporuje brušný tuk, zatiaľ čo vláknina pomáha v boji proti nadmernému ukladaniu brušného tuku.

Ak fajčíte, prestajte fajčiť. Podľa článku v „Harvard Women Health Watch“ fajčiari s väčšou pravdepodobnosťou ukladajú nadbytočný tuk vo svojich brušných oblastiach.

Zvládnite nadmerný stres pomocou zdravých opatrení, ako je jóga, meditácia, trávenie času so svojimi blízkymi a získanie dostatočného odpočinku. Príliš veľa stresu môže spôsobiť hromadenie tuku v oblasti brucha, hovorí Dr. Kazlauskaite.