Výživa

Ako zistiť obsah cukru v sacharidoch


Na etikete s údajmi o výživovej hodnote nájdete cukrové alkoholy.

Ryan McVay / Phododisc / Getty Images

Cukrové alkoholy sú typom sladidla so zníženým obsahom kalórií, ktoré poskytuje menej kalórií ako cukor. Konzumácia alkoholických cukrov môže byť prospešná pre ľudí s cukrovkou, pretože majú menší vplyv na hladinu cukru v krvi ako cukor. Mali by sa zohľadniť pri počítaní uhľohydrátov iba vtedy, ak na jednu porciu je 5 alebo viac gramov cukorného alkoholu. Ak počítate uhľohydráty, musíte si prečítať štítok s údajmi o výživových hodnotách a naplánovať si jedlo podľa uvedenej veľkosti porcie.

1.

Vyhľadajte označenie výživových údajov na produkte, ktorý chcete konzumovať. Najlepší spôsob, ako kontrolovať množstvo a porcie, ktoré jete, je poznať veľkosť porcie každého jedla.

2.

Zoznámte sa s nutričnými údajmi, najmä ak máte cukrovku. Na etikete sa uvedie počet gramov uhľohydrátov a rozdelí sa na rôzne typy uhľohydrátov. Tri druhy uhľohydrátov sú škroby, cukry a vláknina, ktoré sa nachádzajú v potravinách, ako sú obilniny, fazuľa, škrobová zelenina, ovocie a mlieko. Nájdite celkový počet gramov uhľohydrátov, ktoré budú obsahovať škroby, cukry a vlákninu, ako aj cukorný alkohol.

3.

Vyhľadajte počet gramov cukrového alkoholu. Ak výrobok obsahuje cukrové alkoholy, počet gramov bude uvedený na etikete v rámci celkového množstva uhľohydrátov. Pri počítaní uhľohydrátov zahrňte počet gramov cukrového alkoholu iba v prípade, že na jednu porciu je viac ako 5 gramov. American Diabetes Association poznamenáva, že alkoholy cukru majú v priemere o 50 percent menej kalórií ako cukor, a preto majú menší vplyv na hladinu cukru v krvi.

4.

Z celkových uhľohydrátov odpočítajte polovicu gramov alkoholov z cukru a zvyšný počet gramov použite ako celkový obsah uhľovodíkov v gramoch na jednu porciu. Napríklad, ak v jednej porcii je 20 gramov celkových sacharidov a 8 gramov cukrového alkoholu, potom odčítate štyri od 20 a získajte 16 gramov uhľohydrátov, ktoré sa použijú ako počet uhľohydrátov.

Potrebné veci

  • Štítok s informáciami o výživovej hodnote
  • Odmerky
  • Odmerné lyžice
  • nôž

Tip

  • Cukrové alkoholy sa môžu pridávať do potravín stabilných pri skladovaní alebo do horúcich nápojov alebo obilnín. Niektoré cukrové alkoholy, ktoré môžete vidieť v zozname zložiek, sú manitol, sorbitol a xylitol. Cukrové alkoholy sa nachádzajú v cukrovinkách, sirupoch, zmrzlinách, pečive, jogurte, konzervovanom ovocí a iných potravinách.

Výstraha

  • Cukrové alkoholy môžu mať laxatívny účinok a u niektorých ľudí môžu spôsobovať gastrointestinálne ťažkosti. Ak máte nejaké vedľajšie účinky, zníženie množstva porcie vám pomôže pokračovať v pridávaní cukrov vo vašej strave.