Vhodnosť

Ako zistiť, akú veľkosť boxerských rukavíc nosíte


Nosenie správnej veľkosti boxerských rukavíc je nevyhnutné pre bezpečnosť.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Ak ste zvedaví na šport v boxe, ale nie ste dostatočne odhodlaní kúpiť si vlastné vybavenie, veľa telocviční má rukavice a ďalšie vybavenie, ktoré môžete použiť. Akonáhle sa rozvíja vášnivý záujem o sladkú vedu, alebo ak ste už dosť pospievaní zdieľaním starého, spoteného vybavenia, je čas investovať do vlastnej rukavice na tréning. Zistenie, akú veľkosť rukavíc musíte kúpiť, je do veľkej miery záležitosťou vyhodnotenia veľkosti rúk a telesnej hmotnosti.

1.

Zmerajte obvod jednej ruky v palcoch pomocou meracej pásky. Aj keď kovová meracia páska môže fungovať, mäkšia plastová páska sa ľahšie používa. Držte jednu ruku naplocho a omotajte pásku okolo ruky za kĺby. Pravdepodobne získate číslo medzi 6 a 10 palcami.

2.

Odvážte sa na váhe a zaznamenajte svoju váhu v librách. Aby ste získali čo najpresnejší údaj, zvážte sa skôr, ako jete raňajky, a urobte to skôr, ako sa obliecť.

3.

Zapíšte si obvod ruky a svoju váhu a pri nákupe boxerských rukavíc majte tieto čísla po ruke. Obvod vašej ruky ovplyvňuje to, či potrebujete malé, stredné, veľké alebo extra veľké boxerské rukavice. Presné dimenzovanie výrobcov rukavíc sa líši. Vo všeobecnosti však ruky, ktoré merajú 6 až 7,5 palca, označujú malé rukavice, 7,5 až 8,5 palca označujú stredné rukavice, 8,5 až 9,5 palca označujú veľké rukavice a ruky nad 9,5 palca vyžadujú mimoriadne veľké rukavice.

4.

Na určenie množstva vypchávky v rukaviciach použite svoju hmotnosť. Čím ťažšie ste, tým väčšie by mali byť rukavice. Ak vážite menej ako 126 libier, kupujte si 12- alebo 14-uncové rukavice. Ak ste 127 až 160 libier, použite 14 až 16-uncové rukavice a ak ste 161 až 180 libier, použite 16-18-uncové rukavice. Ak vážite viac ako 180 libier, vhodné sú 18-uncové rukavice.

Potrebné veci

  • Meracie pásmo
  • mierka

Tipy

  • Skúsení boxeri používajú rukavice rôznych veľkostí na tréning, zápasenie a súťaženie. Pre bežné boxerky je vhodné použiť pár tréningových rukavíc alebo rukavíc na zápasenie, ak používate box na fitnes. Niektorí boxeri radšej používajú cvičebné rukavice počas cvičenia, pretože sú ľahšie ako šetriace rukavice.
  • Poznanie vašich meraní je obzvlášť dôležité pri online nakupovaní boxerských rukavíc. Ak dávate prednosť nakupovaniu v obchode, majte merania po ruke, ale nezabudnite, ako sa niektoré rukavice zmestia. Vnútorný priestor rukavíc by mal byť dostatočne priestranný, aby umožňoval veľkú časť vašich zábalov rúk, ale nie taký veľký, aby sa rukavice kĺzali okolo. Ak chcete získať čo najpresnejšie uchytenie, vezmite si so sebou sadu rukavíc, keď sa snažíte o rôzne páry rukavíc.

Varovanie

  • Nikdy nepoužívajte rukavice bez toho, aby ste si najprv zabalili ruky. Napriek tomu, že čalúnenie rukavice poskytuje určitý stupeň ochrany, riskujete zdravie kĺbov, ak nenosíte obaly.
  • Syntetické rukavice majú často nízku cenu, ale nie sú známe svojou dlhovekosťou. Ak vám váš rozpočet umožňuje nákup kožených rukavíc, budete ich pravdepodobne môcť používať celé roky bez problémov.