Športové

Ako dokončiť 100-metrovú pomlčku

Ako dokončiť 100-metrovú pomlčku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Oslavujte, kým neprejdete cez cieľovú čiaru.

Michael Steele / Getty Images Šport / Getty Images

100 metrov dlhá pomlčka je jednou z najkratších udalostí na trase - je za pár sekúnd. Môže to viesť k presvedčeniu, že závod sa týka iba zrýchlenia, ale vyhýbanie sa spomaleniu môže byť ešte dôležitejšie. Aj keď to nie je test vytrvalosti, aj elitní bežci v druhej časti závodu vymiznú. Na spustenie silného závodu na 100 metrov musíte naplánovať silný cieľ. Vylepšením cieľa môžete oholiť svoj čas - večnosť v takom krátkom závode.

1.

Udržujte svoju najvyššiu rýchlosť tak dlho, ako je to možné. Zistíte, kedy ste dosiahli svoju najvyššiu rýchlosť, pretože prestanete zrýchľovať a vaša rýchlosť sa ustáli na ploche 10 až 30 metrov. Keď začnete strácať svoju neuromuskulárnu koordináciu, budete nútení spomaliť, ale sústredte sa na udržanie svojej rýchlosti, aby ste svoju plošinu čo najdlhšie predĺžili; nespomaľujte tempo, kým vaše telo nebude fyzicky nútené tak urobiť.

2.

Udržiavajte správny tvar, aby ste predišli spomaleniu viac, ako je potrebné vo výsledných 10 alebo 20 metrov. Udržujte svoje kolená vysoko a pohybujte nohami rýchlo a ľahko. Pri pretláčaní konečných metrov závodu sa riaďte tvrdšie. ako vysvetľuje tréner trénera Brian Mackenzie, mali by ste pohybovať pažami rýchlo a naliehavo.

3.

Nakloňte sa svojimi plecami a hrudníkom niekoľko metrov pred cieľovú čiaru. Tým sa vaše telo posunie dopredu a rýchlejšie sa dostane cez zlomky cieľovej čiary. To sa nemusí zdať veľa, ale môže to byť rozdiel medzi tým, že sa nachádzate na stupňoch víťazov, alebo že sa zúčastňujete pretekov meraných v stotinách sekundy.

4.

Pokračujte okolo cieľovej čiary. Nedovoľte, aby ste úplne prekročili hranicu. Zaobchádzajte s cieľovou čiarou ako s niečím, s čím sa stretnete, s niečím, s čím sa stretnete.

Tip

 • Kľúčom k rýchlejšiemu závodu je udržanie maximálnej rýchlosti tak dlho, ako je to možné. Snažte sa dosiahnuť čo najvyššiu rýchlosť čo najskôr a vyhnite sa spomaleniu tak dlho, ako to pôjde.Komentáre:

 1. Nguyen

  Congratulations, what the words ..., brilliant idea

 2. Chapalu

  Podľa mňa si priznávaš chybu. Dokážem obhájiť svoju pozíciu.

 3. Guedado

  Je mi ľúto, ale podľa môjho názoru sa mýlite. Napíš mi v PM.

 4. Tajin

  Ospravedlňujem sa, že zasahujem, aj ja by som chcel vyjadriť svoj názor.

 5. Sachin

  Súhlasí, správa je veľmi dobrá

 6. Voodoogis

  cool!!! I've been waiting for him for a long time ...Napíšte správu