Vhodnosť

Terminológia aeróbneho tanca


Aerobická tanečná terminológia podnecuje pohyb v rôznych smeroch počas jednej triedy.

IT Stock / Polka Dot / Getty Images

Od „Sweatin 'to Oldies“ s Richardom Simmonsom až po „vstup do strany ZUMBA“ s Beto Perezom, aeróbny tanec pomohol ľuďom spaľovať kalórie, schudnúť, tónovať a mať veľa zábavy už celé desaťročia. Možno ste už boli svedkami zábavy na bežiacom páse naprieč telocvičňou a uvažujete o tom, že aerobická tanečná trieda bude víriť. Aj keď je trieda niekedy zložená z nespočetných choreografických podnetov, porozumenie terminológii bežne používaných krokov vám pomôže cítiť sa lepšie pripravení a umožní vám rýchlejšie sa cítiť v aeróbnej tanečnej triede.

Prvý krok

Existuje mnoho druhov aerobných tanečných kurzov, z ktorých si môžete vybrať. Ak si nie ste istí, kde začať, premýšľajte o svojom vkusu v hudbe. Tanečné kurzy, ktoré zahŕňajú vaše obľúbené žánre a piesne, budú zábavnejšie. Je tiež dôležité začať s triedou, ktorá je určená pre začínajúcich tanečníkov. Tým sa vaše očakávania stanú realistickými a praktickými, najmä ak ste sa dlho nedopracovali. Navyše, podľa známeho fyzioterapeuta Richarda Weila budete mať väčšiu pravdepodobnosť, že budete robiť aeróbne aktivity, ak je to jednoduché a praktické.

Kroky na mieste

Aeróbne tanečné kurzy sú zvyčajne progresívne: začínajú najzákladnejšími krokmi a končia najpokročilejšími skôr, ako sa ochladíte. Kroky, ktoré vykonávate na mieste, zvyčajne začínajú triedou a často sa označujú ako kroky na mieste. Patria sem kroky, ako sú pochody, vysoké kolenné klzáky, predné kopy, drepové kohútiky a skoky.

Kroky vpred a vzad

Keď váš inštruktor zistí, že väčšina triedy účinne vykonáva základné kroky na mieste, vyzve vás, aby ste ju posunuli vpred alebo vzali späť. Pochody, skoky, kopy a cvaly, ktoré sa pohybujú dopredu a dozadu, patria medzi najbežnejšie aeróbne tanečné kroky, ktoré vám umožňujú pohybovať sa bližšie k prednej a zadnej časti miestnosti.

Kroky vedľa seba

Väčšina aeróbnej tanečnej terminológie, ktorú počujete v triede, vás nasmeruje k pohybu zo strany na stranu. Krokové dotyky, bočné cvaly, vinné révy a klzáky sú všetky aeróbne tanečné kroky, ktoré vám umožňujú počas triedy pohybovať sa sprava doľava. Aby sa kroky ľahšie sledovali, inštruktori aeróbneho tanca vám často čelia a poskytnú zrkadlový obraz toho, ako by tieto kroky mali vyzerať.

Sústruženie krokov

Kroky otáčania vám umožňujú vykonávať štvrťročné, polovičné, plné alebo viacnásobné otočenie, takže môžete zmeniť svoju orientáciu. Udržiavaním váhy na oboch nohách môžete vykonávať otočné čapy, otočenie na dvoch chodidlách a otočenie na juhu. Vykonávate ďalšie zákruty, ako sú piruety a otočenie na jednej nohe, s váhou iba na jednej nohe. Ako postupujete do pokročilejších tanečných aeróbnych kurzov, môžete vyskúšať zákruty, ktoré používajú rôzne časti tela, ako sú napríklad kolená.

Skákacie kroky

V pokročilom tanečnom aerobiku sú skoky a chmeľ zložitejšie. Umožňujú vám robiť pózu alebo pohyb, keď sa tlačíte z podlahy. Napríklad dvojitý jeleň vám umožňuje skočiť s dvoma ohnutými nohami. Môžete tiež urobiť skákací krok so skokom s jednou ohnutou nohou a jednou rovnou nohou. Náročnejším ťahom je faul, ktorý vám umožňuje naraz, otočiť a zdvihnúť jednu nohu súčasne. V porovnaní so základnými tanečnými aeróbnymi krokmi, skokové kroky zahŕňajú väčšiu koordináciu, zameranie a silu.