Vhodnosť

Najlepšie fitness vybavenie na tón vášho zadok


Pripravte sa na pláž pomocou koristi, ktorá sa rozvíri.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Žiadna škoda v tom, že chceš nejako poriadne korisť. Či už pripravujete plážovú sezónu, alebo by ste si chceli trochu lepšie vyplniť džínsy, existuje veľa cvičení, ktoré môžete vykonať, aby ste si vybudovali lepšiu Derriere. Pravdepodobne ste už videli reklamy na rôzne fitnes zariadenia navrhnuté tak, aby vám poskytli zadok vašich snov. Namiesto zakúpenia mačacej maškrty alebo obmedzovania na stroj na glute v telocvični vám niekoľko jednoduchých zariadení môže poskytnúť množstvo cvičení, ktoré vám pomôžu vytvoriť lepšiu zadnú časť.

Sochárstvo s činkami

Pridanie činiek na cvičenia na zvýšenie telesnej hmotnosti, ktoré zafarbujú zadok, je jednoduchý spôsob, ako zintenzívniť a zefektívniť tieto pohyby. Napríklad, keď držíte činky po bokoch alebo nahor za plecia, môžete vykonávať vážené drepy, čo je jedno z najúčinnejších cvičení pre zadok. Čupujte dole, až kým sú vaše stehná rovnobežné s podlahou, a potom sa pri tlačení tela späť sústreďte na stláčanie glute. Môžete tiež vykonávať chôdze alebo spätné výpady pri súčasnom držaní činiek. Vzhľadom k tomu, činky prichádzajú v rôznych hmotnostiach, je ľahké postupne zvyšovať intenzitu tréningu tým, že sa budete pohybovať smerom k vyšším váham.

Stabilná loptová zábava

Stabilizačná guľa je skvelý nástroj na tonizovanie zadku, ktorý máte doma. Postavte vedľa steny a umiestnite guľu medzi chrbát a stenu. Keď sú vaše chodidlá od seba vzdialené od seba, v podrepe, aby sa loptička mohla pohybovať s vami a zároveň podopierať chrbát. Môžete tiež robiť nástenné sedadlá so stabilizačnou loptou tým, že sa budete držať v dobrej polohe. Na podlahe môžete použiť loptičku na vykonanie mostov, spätných predĺžení alebo vyvýšenie zadku.

Jednoduchá plochá lavica

Na cvičenie s telesnou hmotnosťou, ktoré sa zameriavajú na glutes, môžete použiť robustnú, plochú lavicu. Posilnenie postavte pred lavicu a vystúpite na ňu jednou nohou - vaše bedro, koleno a členok sú pod uhlom 90 stupňov. Postavte sa druhou nohou, aby ste sa dotkli kroku, a potom ju prineste späť na podlahu, aby ramená boli hranaté a hrudník otvorený. Tento pohyb opakujte 10 až 15 opakovaní a potom prepnite nohy. Prípadne môžete stáť pri lavičke pri boku, aby ste vykonali bočné zosilnenie, čo tiež pomôže pri budovaní stehien. Ak ste pokročilí, počas týchto cvičení držte pár činiek na zvýšenie intenzity.

Slovo na kardio

Je dôležité si uvedomiť, že môžete vyrezávať nádhernú zadnú stranu, ale ak je pokrytá nadbytočným tukom, zadok nebude vyzerať tónovaný. Obzvlášť ženy majú v tejto oblasti tendenciu niesť tuk; aby ste sa toho zbavili, pravdepodobne budete musieť upraviť svoju stravu a vykonať kardio. V závislosti od toho, koľko tuku musíte stratiť, bude pravdepodobne potrebné do 30 až 60 minút kardio denne. Kardio je vynikajúce, pretože si môžete súčasne tónovať svaly glute, ak si vyberiete cvičenia, ktoré ich ovplyvňujú, napríklad stepper alebo jogging na svahu.