Vhodnosť

Ako získať byt, krivky žalúdka

Ako získať byt, krivky žalúdka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Doprajte si plochý, zakrivený žalúdok s cvičením na posilňovanie svalov.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Tuk brucha nie je iba nevzhľadný, ale tiež škodlivý. Známy tiež ako viscerálny tuk, je spojený s vyšším rizikom cukrovky, srdcových chorôb, inzulínovej rezistencie, hypertenzie a rakoviny. Vývoj týchto problémov trvá roky, takže nebezpečenstvo nemusíte uznať, kým nie je neskoro. Dobrou správou je, že si môžete brucho vyrovnať a stratiť brušný tuk prostredníctvom zmien životného štýlu. Čisté stravovanie v kombinácii so silovým tréningom a tréningami s vysokou intenzitou môže viesť k štíhlosti.

Znížte sodík

Sodík je nevyhnutný pre vaše zdravie a pohodu. Príliš veľa z nich však môže zvýšiť krvný tlak a spôsobiť zadržiavanie tekutín. Mnohokrát je nadúvanie spôsobené vysokým príjmom sodíka.

Odrežte soľ, aby ste vyrovnali žalúdok. Aj keď vás to zbaví brušného tuku, môže vám to pomôcť prepláchnuť prebytočnú vodu. Váš pás bude vyzerať do niekoľkých dní menší.

Sledujte hladinu cukru v krvi

Strava s vysokým obsahom sacharidov spôsobí, že hladina cukru v krvi kolíše počas celého dňa, čo vedie k inzulínovej rezistencii a cukrovke 2. typu. Inzulínová rezistencia prispieva k zvyšovaniu telesnej hmotnosti tým, že ovplyvňuje schopnosť vášho tela používať glukózu. Prebytočný tuk sa vo väčšine prípadov ukladá v brušnej oblasti. Vzhľadom na tieto skutočnosti je nevyhnutné udržiavať hladinu cukru v krvi stabilnú.

Znížte svoj denný príjem sacharidov a zjesť viac bielkovín. Pri každom jedle konzumujte vlákninu. Táto živina spomaľuje vstrebávanie cukru do krvného riečišťa a zvyšuje pocit sýtosti. Napríklad môžete jesť ryby alebo chudé mäso s listovou zeleninou, zeleninovou omeletou, šalátom z tuniaka alebo gréckym jogurtom s plodmi. Tieto kombá ponúkajú perfektnú kombináciu vlákniny a bielkovín.

Vyhnite sa čo najviac jednoduchým cukrom. Zmrzlina, sušienky, hotové jedlá a nezdravé jedlo sú plné jednoduchých sacharidov, ktoré zvyšujú hladinu glukózy a inzulínu v krvi. Navyše majú malú alebo žiadnu nutričnú hodnotu. Vaše denné sacharidy by mali pochádzať z celých potravín, ako je napríklad celozrnná pšenica, ovos, špenát, kapusta, cuketa, kapusta, bobule a jablká.

Začnite svoj deň s proteínom

Hladiny inzulínu sú najvyššie ráno a zvýšia sa ešte viac, ak budete jesť sacharidy na raňajky. V priebehu času to môže prispievať k inzulínovej rezistencii a prírastku hmotnosti brucha.

Raňajky s vysokým obsahom bielkovín uľahčia chudnutie a upravia pas. Ďalej vyrovnáva hormóny, ktoré regulujú chuť do jedla, ako je ghrelín a leptín. To znamená, že sa budete cítiť rýchlejšie a budete jesť menej počas celého dňa.

V štúdii uskutočnenej University of Missouri School of Medicine dospievajúci, ktorí konzumovali jedlo s vysokým obsahom bielkovín na raňajky, stratili tuky a znížili príjem potravy o 400 kalórií denne. Tiež sa zlepšila ich hladina cukru v krvi. Tí, ktorí jedli menej bielkovín alebo vynechali raňajky, priberali na váhe a mali väčšie kolísanie hladiny glukózy v krvi.

Vajcia, grécky jogurt, tvaroh, šunka a dokonca kuracie prsia sú vynikajúcou voľbou na raňajky. Napríklad môžete uvariť cukety a šunkovú frittu, špenátové šampiňóny, hrianky z feta vajec alebo sázené vajcia s listovou zeleninou. Ak nemáte hlad ráno, proteínové kokteily urobia trik.

Pridajte do svojho tréningu HIIT

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, sedenie a drtí nespaľujú brušný tuk. Tieto cvičenia posilňujú základné svaly a zlepšujú celkové kondicionovanie, majú však zanedbateľný vplyv na hladinu telesného tuku. Namiesto toho by ste mali trénovať s vysokou intenzitou a zdvíhať závažia.

Intervalový tréning s vysokou intenzitou (HIIT) je obzvlášť účinný proti viscerálnemu tuku. Táto tréningová metóda stimuluje produkciu epinefrínu a ľudského rastového hormónu (HGH), čo vedie k vyššiemu spaľovaniu tukov a energetickému výdaju po tréningu. Zároveň zvyšuje hladinu EPOC (nadmerná spotreba kyslíka po cvičení), čo pomáha zvýšiť váš metabolizmus.

Výskumy ďalej ukazujú, že HIIT môže zlepšiť inzulínovú rezistenciu a kontrolu glykémie. V zásade pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi v normálnych medziach, čo zase podporuje odbúravanie tukov.

Obmedzte stres

Dlhodobý alebo chronický stres zvyšuje hladinu kortizolu. Tento hormón priamo súvisí s inzulínovou rezistenciou a obezitou. Ak je produkovaný v nadbytku, spôsobuje to, že vaše telo ukladá tuk, najmä v brušnej oblasti. Zároveň vyvoláva chuť na cukor a zvyšuje hlad.

Vyvarujte sa stresu, ako môžete. Dajte si pozor na to, aby diéty s nárazom, pretrénovanie a dlhé kardio stretnutia tiež zvyšovali hladinu kortizolu. Urobte si čas na odpočinok po cvičení a vymieňajte kardio za krátky, intenzívny tréning.

Existuje mnoho ďalších vecí, ktoré môžete urobiť pre vyrovnanie brucha. Niektoré tuky, napríklad omega-3, bojujú proti zápalom a zlepšujú inzulínovú odpoveď. Aby ste mohli ťažiť z výhod, zoberte si doplnky z rybieho oleja alebo jesť ryby dvakrát týždenne. Probiotiká môžu tiež pomôcť obnovením črevnej flóry a zlepšením schopnosti tela spaľovať tuky.Komentáre:

 1. Dalar

  Instead of criticizing, write the variants.

 2. Cuartio

  Yes, it happens ...

 3. Paton

  cognitive topic

 4. Maximus

  Magnificent phrase and it is duly

 5. Filippo

  HA HA, fall and not get up !!!!!!!!!

 6. Tesfaye

  samozrejme mas pravdu. Niečo na tom je a je to skvelý nápad. Som pripravený vás podporiť.

 7. Bralar

  To som nepovedal.

 8. Christian

  What would you began to do on my place?Napíšte správu