Vhodnosť

Aeróbne cvičenie pre zlé nohy


Plávanie je dobré pre vaše srdce a ľahké na nohách.

Chôdza a beh sú účinnými formami aeróbneho cvičenia, ale ak máte akékoľvek bolestivé stavy nôh, tieto činnosti sú menej ako ideálne. Mať zlé nohy vás nemusia vylúčiť z cvičenia, pretože existuje niekoľko foriem aeróbnej aktivity, ktoré môžete urobiť, ktoré sú pre vaše nohy ľahké. Pred začatím nového cvičenia sa uistite, že ste sa porozprávali so svojím lekárom, aby mohol potvrdiť, že vaše tréningy nezhoršia vašu kondíciu.

Plávať si na fitnes

Pretože voda takmer úplne podporuje vašu telesnú hmotnosť, plávanie je činnosť s nízkym dopadom, ktorá na vaše nohy neprináša žiadny stres. Či už plávate predným lezením, zadným ťahom alebo mŕtvicou prsníka, pri plávaní získate dobrý celkový tréning tela. Ak nie ste silným plavcom, skúste namiesto toho vyskúšať aqua aerobik alebo tečúcu vodu. Existujú dva hlavné typy hlbokej vody. Keď máte na sebe flotačný pás alebo vestu, môžete vykonať bežiaci chod vo vode dostatočne hlboko, aby ste zabránili kontaktu chodidiel so spodkom. Prípadne preveďte hlbokú hruď, takže veľké percento vašej hmotnosti je podporované vodou a dopad na vaše chodidlá sa značne zníži. Vyberte možnosť, ktorá je pre vás najlepšia.

Jazda po ceste nikam

Jazda na stacionárnom bicykli, najmä bicykel bez klipsov alebo remienkov na nohách, je dobrým aeróbnym cvičením, ktoré je pre vaše nohy ľahké. Keď idete na bicykli vo vnútri, nemusíte sa obávať ani znečistenia, nerovných povrchov vozoviek, nepriaznivého počasia alebo iných účastníkov cestnej premávky; jazda na stacionárnom bicykli je bezpečná a efektívna. Spríjemnite si cvičenia tým, že jazdíte pred televízorom alebo počúvate svoju obľúbenú motivačnú hudbu.

Veslovanie, veslovanie, veslovanie vašej lode

Veslovanie poskytuje cvičenie bez zaťaženia, ktoré rozvíja vašu aeróbnu kondíciu a pracuje so všetkými hlavnými svalmi vo vašom tele - či už sa rozhodnete použiť veslovačku alebo sa vydáte na vodu pri miestnom jazere alebo rieke. Ak ste na veslovaní nováčikom, nezabudnite cvičiť s dobrou technikou, pretože nesprávne veslovanie môže mať za následok bolesť chrbta. V prípade pochybností vyhľadajte odbornú pomoc od kvalifikovaného inštruktora veslovania alebo od osobného trénera.

Nie je potrebné skočiť

Aerobik s nízkym dopadom je na vaše chodidlo ľahký, pretože nehrozí žiadne skákanie. Každý pohyb aerobiku s nízkym dopadom vyžaduje, aby bola jedna noha pevne zasadená na podlahe. Toto aeróbne cvičenie zamerané na hudbu a vedené inštruktorom zahŕňa aktivity, ako sú pochody, vinice, napoly zdviháky a päty. Môžete si tiež kúpiť DVD na domáce cvičenie s aerobickými postupmi s nízkym dopadom.