Vhodnosť

Aeróbne cvičebné vybavenie pre boky a stehná


Existuje veľa aeróbnych cvičebných pomôcok, ktoré môžete použiť na rozvoj svojich bokov a stehien.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Nemusíte sa obracať k zastrašujúcim cvičebným strojom, ktoré vám pomôžu vyrezávať a definovať pár urastených nôh alebo vyrezať zaoblený zadok. V aerobikovom štúdiu leží veľa jednoduchých zariadení alebo je k dispozícii na kúpu v obchode, ktoré vám pomôžu rozvíjať boky a stehná. Či už hľadáte vizuálne výsledky alebo len posilňujete a napínate, niektoré kľúčové komponenty sú všetko, čo potrebujete na splnenie úlohy.

Zhor zlato, zhor

Cvičenie je možné klasifikovať ako aeróbne alebo anaeróbne. Aeróbne cvičenie zvyšuje dýchanie a srdcový rytmus a zvyšuje fyzickú výdrž. Anaeróbne cvičenie buduje vaše svaly a fyzickú silu. Keď robíte aeróbne cvičenie, vaše svaly použijú kyslík na spaľovanie tukov a uhľohydrátov ako palivo. Keď vykonávate anaeróbne cvičenie, vaše svaly spaľujú iba sacharidy na energiu.

Vstúpte na tanier

Zdvihnutá plošina alebo box, ako napríklad aeróbny schod, sa môžu použiť na alternatívne cvičenia na push-off nohavíc a skoky na boxoch. Spolu s cvičebným partnerom je možné použiť sadu jednoduchých odporových pásov alebo káblov na stojace riadky, predĺženia tricepsov a stojacie pohyby bedra alebo adukcie. Šišky môžu byť umiestnené na podlahu pre skoky, bočné premiešavanie, kroky a akékoľvek bežné cvičenia, vďaka ktorým budete cítiť popáleniny v stehnách.

Lopta je na vašom súde

Stabilizačná guľa môže byť použitá na vykonanie spätných predĺžení, ktoré sú ideálne pre zadok a boky. Medzi ďalšie cvičenia zamerané na stabilitu lopty patrí most na gluteálnom ramene a stehenný sval, ktorý stlmí a tvaruje stehná. Drevené drepy sa vykonávajú opieraním stabilizačnej lopty proti stene a použitím lopty na vyváženie pri vykonávaní drepu. Toto je ďalšie vynikajúce cvičenie podporované výbavou, ktoré vám pomôže vyvinúť vaše boky a stehná súčasne.

Vezmite si liek

Malá vážená lopta nazývaná medicinálna lopta sa môže použiť na vykonanie režijného hodu tréningovému partnerovi alebo výpadku do hrudníka, čo zahŕňa hodenie lopty vášmu partnerovi pri vykonávaní výpadu. Môžete tiež použiť lekársku guľu na vykonanie výpadu pri súčasnom zatlačení lopty nad hlavu. Toto cvičenie sa môže robiť v nehybnej polohe alebo pri chôdzi pár krokov a krútení lopty zo strany na stranu, keď idete.

Zvyšovať laťku

Ručné závažia a činka sa dajú použiť na zvýšenie odolnosti voči niektorým jednoduchým cvičeniam určeným na prácu v bokoch a stehnách. Činky môžu napríklad urobiť činku náročnejšou, zatiaľ čo pridanie váženej alebo neváženej činky do predného výpadu bude mať rovnaký účinok. Činka sa môže tiež použiť na vykonávanie činky na mŕtve ťahy, ako aj na jednoramenný alebo dvojramenný rušič, ktorý zahŕňa zdvíhanie činky z jedného konca s jedným alebo obidvomi ramenami z výklenku.

Zdroje (1)