Výživa

Zoznam potravinových blokov pre stravu v zóne


Dajte si nejaké morské plody s avokádom a dusenou špargľou na večeru na diéte Zone.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Barry Sears vyvinul diétu Zone, aby pomohol ľuďom schudnúť, predchádzať chronickým chorobám a žiť dlhšie. Predpokladom diéty je, že s väčšou pravdepodobnosťou dosiahnete tieto výhody, keď budete jesť zdravé zdroje tukov, ako aj špecifický pomer bielkovín, tukov a uhľohydrátov pri každom jedle. Každý blok zóny pozostávajúci z určitej skupiny potravín obsahuje špecifické množstvo tuku, bielkovín alebo uhľohydrátov. Každé jedlo v potrave by malo obsahovať rovnaký počet tukových blokov tuku, bielkovín a uhľohydrátov.

Ako používať bloky zóny

Zóny Bloky vedú vaše plánovanie jedla k diéte Zone. Vaše denné odporúčania zóny blokujú vaše hmotnosť, výška, obvod pásu a obvod bedra. Väčšina žien by však mala konzumovať tri až štyri zóny bielkovín, tukov a uhľohydrátov v jedle v priemere asi 11 blokov denne. Správne množstvo pre väčšinu mužov sú štyri zóny blokov na jedlo, v priemere okolo 14 blokov denne.

Vyberte štíhle zdroje bielkovín

Každý proteínový blok zóny obsahuje 7 gramov proteínu. Zónový blok je 1 až 1,5 oz pre mnoho možností, ako je veľmi chudé mäso vrátane kuracieho a prsného mäsa bez kože, kanadskej slaniny a hovädzieho mäsa kŕmeného z výkrmu; chudé mäso, ako je chudé hovädzie mäso a šunka; a kuracie mäso z tmavého mäsa, ryby a mäkkýše. Dva veľké vaječné bielky, 1/4-šálka bielkovinového prášku a 5 uncí mäkkého tofu sú príkladmi zónového bloku proteínu. Syry a nízkotučné mlieko, tvaroh a jogurt sú voľby proteínov, ktoré poskytujú aj vápnik.

Rozhodnite sa pre zdravé tuky

Blok tuku zóny obsahuje 1,5 gramu tuku; kladú dôraz na mononenasýtené tuky, ktoré pomáhajú znižovať riziko chronických chorôb. Blok obsahuje 1/3 čajovej lyžičky olivového oleja, mandľového alebo arašidového oleja; tri arašidy, kešu alebo mandle; 1 lyžica guacamole; alebo 1/2 čajovej lyžičky arašidového masla. Pretože väčšina jedál obsahuje tri alebo štyri zóny Blokov, môžete zmiešať 3/4 šálky nízkotučného tvarohového syra, čo sú tri zóny bielkovín bielkovín s deviatimi kešu alebo tri bloky tukov.

Zamerajte sa na výživné uhľohydráty

Potraviny v rámci sacharidovej zóny obsahujú zeleninu, ovocie, fazuľa a určité zrná. Blok sa skladá z 9 gramov dostupného uhľohydrátu, ktorý môžete vypočítať odpočítaním gramov vlákniny z gramov celkového uhľohydrátu v potrave. Veľkosť porcie zóny Zone pre uvarené kapusta, baklažán, artičoky, huby a kapustu je 1,5 až 2 šálky a 2 alebo viac šálok pre surovú zeleninu, ako sú zelené fazule, zelené papriky, šalát, špenát, hrášok a uhorky. Polovica jablka, nektárinky, pomaranča alebo hrušky je uhľovodíková zóna. Môžete si tiež vybrať jačmeň, ovsené vločky alebo malé porcie fazule.