Vhodnosť

Aeróbne cvičenia, ktoré znižujú hladinu tuku v žalúdku


Bolesť žalúdka je výsledkom prebytku kalórií.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Pri znižovaní tuku v žalúdku sa môže zdať intuitívne začať s ťažkými cvičeniami ab. Americká rada pre cvičenie však potvrdzuje, že zníženie škvŕn je mýtus. Zatiaľ čo cvičenia špecifické pre danú oblasť, ako sú drviny, vám môžu príjemne osladiť abs, v tele sa v dôsledku deficitu kalórií vyskytuje skutočná strata tuku. Článok z akademického časopisu Yale Scientific z roku 2011 uvádza, že tuk, ktorý spálite počas cvičenia, môže pochádzať odkiaľkoľvek v tele. Aeróbne cvičenia zlepšujú vaše kardiovaskulárne zdravie nepretržite a rytmicky pracujúce veľké svalové skupiny vám môžu pomôcť znížiť množstvo tuku v žalúdku spaľovaním tukov.

Beh na diaľku

Chôdza a beh sú aeróbne cvičenia, ktoré znižujú množstvo tuku v žalúdku. Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb je chôdza považovaná za mierne aeróbne cvičenie, zatiaľ čo beh sa kvalifikuje ako energická aeróbna aktivita. CDC odporúča najmenej 75 minút intenzívnej aeróbnej aktivity týždenne alebo najmenej 150 minút strednej aktivity na chudnutie.

Dojazdová cyklistika

Cyklistika do práce alebo do školy je spôsob, ako získať cvičenie na spaľovanie tukov, keď cestujete. Cyklistika je mierne aeróbne cvičenie. Okrem šetrenia času tiež redukuje tukové tkanivo brucha a tonizuje svaly na nohách a na zadku. Vytrvalostná cyklistická stránka CPtips.com navrhuje jesť veľa nízko glykemických uhľohydrátov, ktoré vás prevedú jazdou a nevynechávajú jedlo pred tréningom.

Kosenie a záhradníctvo

Práca ako kosenie trávnika a vysávanie kobercov sú aeróbne činnosti, ktoré znižujú množstvo tuku v žalúdku. Medzi ďalšie dobré aktivity na spaľovanie tukov v okolí domu patrí hrabanie lístia a kopanie v záhrade. Vykonajte aspoň 10 nepretržitých minút každej činnosti, aby ste naplno využili výhody aeróbneho tréningu.

Výpočet kalórií

Podľa CDC je zníženie tuku výsledkom deficitu kalórií. Deficit kalórií sa vyskytuje, keď pri cvičení a každodenných činnostiach spaľujete viac kalórií, ako konzumujete v jedle a pití. Počítadlo kalórií aktivity môžete použiť na určenie počtu kalórií, ktoré spálite pri danej aktivite alebo cvičení. Na výpočet vašich kalórií použite denník potravín a počítadlo kalórií potravín. Porovnať súčty. Budete musieť spáliť ďalších 3 500 kalórií za každú libru tuku, ktorú chcete stratiť.

Zdroje (2)