Vhodnosť

Najlepšie štrajk na šľapanie

Najlepšie štrajk na šľapanieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Olympijský šprintér Usain Bolt nikdy nedovolí, aby sa jeho päty počas závodu dotýkali zeme.

Stuart C. Wilson / Getty Images Zábava / Getty Images

Bežeci na krátke vzdialenosti najčastejšie používajú štrajk prednej časti chodidla na dosiahnutie maximálneho množstva pohonu počas sprintu. Olympijský šprintér Usain Bolt využíva štrajk prednej časti nohy, pretože chodidlo je držané rigidné, čím sa prenáša väčšia sila na pohon. Umiestnenie chodidiel je rovnako dôležité pre sprinterov, pretože nadmerné prechádzanie môže viesť k nadmernému brzdeniu, ktoré znižuje účinnosť a rýchlosť sprinterov.

Choďte do štrajku

Štrajk je často záležitosťou osobnej preferencie bežcov, štrajk na päte je však vo väčšine prípadov najbežnejším štrajkom pre bežcov. Podľa štúdie Medzinárodného denníka športovej fyziológie a výkonnosti, 94 percent maratónskych bežcov udrielo svojimi pätami namiesto prednej časti chodidla. Väčšina bežcov prinajmenšom umožňuje, aby sa päta dotkla alebo „pobozkala“ na zem počas úderu v strede chodidla. Sprinty sú jedinečné v tom, že sa úplne zameriavajú na prednú časť chodidla na najvyšších úrovniach súťaže - napríklad na olympiáde - pretože tento alternatívny štrajk na nohy lepšie využíva silu tela v tele na pohon.

Zostaňte na nohách

Prechod z úderu päty do prednej časti chodidiel v sprinteroch využíva prirodzenú mechaniku tela. Náraz prednej časti chodidla využíva supinujúcu časť chodidla pozdĺž vonkajšieho okraja, ktorá je pevná a pevná. Táto vonkajšia hrana udržuje chodidlo pevne počas úderu prednej časti chodidla a premieňa viac energie z chodidiel a lýtkových svalov na pohon na zvýšenie vašej rýchlosti. Úder na prednú časť chodidla môže použiť bežec na diaľku, ale najúčinnejší je na krátke vzdialenosti.

Zostaňte v pristávacej zóne

Vaše umiestnenie chodidiel vo vzťahu k bokom je rovnako dôležité ako časť chodidla, na ktorú pristávate. Namiesto toho, aby sa predlžoval každým krokom - čo prirodzene vedie k úderom päty - snažte sa udržiavať nohy blízko tela, dokonca aj v najrozsiahlejšej časti kroku. Pristátie s nohami priamo pod vaším telom bráni prílišnému roztiahnutiu bedra počas úderu prednej časti chodidla, čo je chyba, ktorá môže skutočne znížiť vašu prevádzkovú účinnosť.

Zmeňte svoj krok

Prechod z postranného úderu na prednú časť štrajku môže byť pre sprintera výhodný, ale umiestnenie formy a chodidla by malo mať prednosť. Podľa Petera Larsona, profesora biológie na Saint Anselm College v Manchestri, New Jersey, môže byť posadnutosť bežeckou nohou stratená. Odporúča zamerať sa na kratšiu dĺžku kroku, aby sa vaše nohy a telo zarovnali, a hovorí, že vaše údery nôh sa prispôsobia automaticky, aj keď úplne neprepnete na chod chodidla.

Zdroje (2)