Vhodnosť

Aeróbne cvičenie doma v oblasti žalúdka


Jednoduché cvičenia, ako napríklad behanie na mieste, vám môžu pomôcť stratiť tuk v žalúdku.

Sean Murphy / Digital Vision / Getty Images

Túžba rozlúčiť sa s nadbytočným tukom okolo žalúdka si nevyhnutne nevyžaduje výlet do telocvične. Ak máte zmysel pre rozpočet alebo by ste sa radšej dostali do formy bez toho, aby ste opustili svoj domov, niekoľko aeróbnych cvičení môže poskytnúť pomocnú ruku pri práci na spaľovaní kalórií a strate tuku. Rovnako ako pri iných cvičebných postupoch, pri ktorých je cieľom odbúravanie tukov, zvýšite svoju šancu na úspech spárovaním cvičení so zníženým obsahom kalórií.

Vytvorte deficit a príde strata tuku

Aeróbne cvičenie poskytuje riešenie, keď chcete spaľovať tuk, ale uvedomte si, že týmto spôsobom sa nielen zníži nahromadenie tukov okolo žalúdka. Výber presnej oblasti tuku, ktorú chcete znížiť, nie je dosiahnuteľný. Po použití cvičenia a diéty na vytvorenie kalorického deficitu si všimnete skôr stratu tuku z niekoľkých miest v tele, nielen z oblasti žalúdka. Udržiavanie tela v tomto deficite povedie k celkovej strate tuku vrátane zníženia tuku v žalúdku.

Široký výber cvičení

Vzhľadom na to, že nebudete selektívne spaľovať tuk okolo žalúdka prostredníctvom aeróbnych cvičení zameraných na žalúdok, spôsoby cvičenia sú otvorené. Jedným z prístupov je nákup cvičebného stroja, ako je eliptický trenažér, bežecký pás alebo stacionárny bicykel, ktorý môžete použiť na spaľovanie kalórií. Ak nechcete používať stroj, medzi ďalšie účinné aeróbne cvičenia, ktoré sa vykonávajú doma, patrí skákanie cez švihadlo, jogging na mieste, tanečné a skákacie zdviháky. Aeróbne cvičenia môžu viesť k zníženiu tuku okolo žalúdka, ale ak si chcete vyvinúť tónovanú oblasť brucha, množstvo cvičení silového tréningu môže vášmu tréningu dodať rozmanitosť. Nepotrebujete posilňovňu, aby ste posilnili svoje ABS; Cvičenia, ako sú manévrovanie na bicykli, drtí a zvislé drvenie nôh, môžu všetky prispieť k silnejšiemu abs - a keď spálite prebytočný tuk v žalúdku, môžete sa stať viditeľným. Posilnite túto oblasť dvoma až štyrmi sadami ôsmich až 12 opakovaní a poskytnite čas zotavenia až 48 hodín.

Cítite spálenie kalórií

Ak máte ambiciózne ciele týkajúce sa odbúravania tukov, výber aeróbnych cvičení, ktoré rýchlo spaľujú kalórie, môže viesť k rýchlejšiemu úspechu. Každé domáce aeróbne cvičenie spaľuje kalórie jedinečnou rýchlosťou. Napríklad osoba, ktorá váži 190 libier a cvičí počas 30 minút, pomocou eliptického trenažéra spáli približne 184 kalórií, pričom vykonáva skákacie zdviháky s miernym tempom, 227 kalórií s rýchlym tancom v sále, 410 kalórií s lanom na skok a 464 kalórií. Krátke aeróbne cvičenie môže zvýšiť vašu náladu, ale strata tuku vyžaduje, aby ste každý týždeň venovali značné množstvo času cvičeniu. Pri odbúravaní tukov je všeobecným usmernením buď 300 minút mierneho cvičenia alebo 150 minút intenzívneho cvičenia.

Urobte si čas na cvičenie

Veľkou výhodou pri vykonávaní aeróbnych cvičení doma sú početné spôsoby, ako ich môžete zahrnúť do svojej každodennej rutiny. Čas, ktorý by ste inak strávili cestovaním do telocvične alebo z nej, poskytuje dostatok príležitostí na cvičenie. Jednoduchý prístup k zabezpečeniu času na domáce aeróbne cvičenie je nastavenie budíka každé ráno o 30 minút. Predĺženie dňa vám poskytne čas potrebný na použitie aeróbneho stroja alebo len na vykonanie niekoľkých sádok zdvihákov. Namiesto toho, aby ste pri pozeraní televízie sedeli, vykonávajte kardio cvičenia - prinajmenšom počas obchodných prestávok. Ak chcete povzbudiť celú svoju rodinu, aby sa udržovala v kondici, naplánujte si pravidelné skokové laná alebo tanečné súťaže vo vašom suteréne alebo v obývacej izbe.

Zdroje (1)