Vhodnosť

Bolesť predlaktia a Kettlebell Swings


Kettlebell swing je celoplošné cvičenie.

Zahrnutie výkyvov v kotle do cvičenia vám pomôže vybudovať silu a spáliť telesný tuk. Problém s hmotnosťou v tvare delového lopty je však v tom, že mnohí cvičia s nesprávnou formou. Ťažisko na kanvici zvonček presahuje vaše ruky, čo je ideálne pre kývavý pohyb. Nevýhodou je, že sa môže pri nesprávnom výkone pohybovať na predlaktí, čo môže viesť k bolestivosti. Správna technika pomôže eliminovať väčšinu rizikových faktorov spojených s výkyvom kotla.

Hojenie bez bolesti svalov

Kettlebell swing je efektívne cvičenie, ale môže mať bolestivé krivky učenia. Ťažký náraz váhy na predlaktie spôsobuje bolestivosť, modriny a bolesť na zápästí. Môžete sa zamerať na zlepšenie svojej techniky a vyhnúť sa nárazu dolnej časti paže nosením predlaktia štít. Štít má čalúnenie, ktoré pohlcuje dopad kotlového zvonu na predlaktie. Štít na predlaktie si môžete kúpiť v ktoromkoľvek športovom obchode alebo fitnescentre. Nesmie sa zamieňať s predlaktím, ktoré sa používa na kickbox, ktorý je omnoho hrubší a väčší.

Swing for the ploty: zdokonalenie formulára

Vyskočenie kanvice s dvoma ramenami vám poskytne vyšší stupeň kontroly. S prečnievajúcim gripom uchopte kanvicu za obe ruky a umiestnite nohy mierne širšie ako šírka ramien od seba. Choďte boky dozadu, podrežte si dlaňou a roztiahnite ruky tak, aby vaše ramená boli umiestnené nad kotvovým zvonom.

Choďte boky vpred a roztiahnite nohy a hornú časť tela, aby ste nadvihli kanvicu. Počas celého hojdania majte ruky natiahnuté a nechajte kotvový zvon medzi nohami. Pokračujte v tomto pohybe, až kým sa kanvica neotáča do výšky nad hlavou. Cvičenie zastavte tak, že necháte kotvový zvon vykyvovať dopredu bez toho, aby ste si natiahli boky a kolená. Keď sa výkyv spomalí, umiestnite kanvicu na podlahu.

Stavebné predlaktia z ocele

Vaše predlaktia a zápästie podporujú svaly pri cvičení. Ak svaly nie sú dostatočne vyvinuté, aby odolali váhe hojdačky, zažijete bolesť svalov - aj keď sa hojdáte s perfektnou formou. Posilnite zápästia zápästia pomocou krútenia zápästia a stláčaním rukovätí rúk. Zacieľte svaly predlaktia pomocou kučeravých a kučeravých činiek. Tieto dve cvičenia sa zameriavajú na váš sval brachioradialis vo vašich predných vonkajších predlaktiach. Tento sval je jedným zo stabilizátorov výkyvov v kotle.

Ukončenie bolestivosti predlaktia

Zahrievanie, napríklad päťminútový mierny beh, môže zlepšiť vytrvalosť a flexibilitu svalov na predlaktí. Ak nie je zahrievacia časť, vaše svaly a kĺby sú na začiatku cvičenia tuhé a pevné, čo zvyšuje pravdepodobnosť boľavých svalov. Menej je viac, pokiaľ ide o rast svalov. Poskytnite svojim svalom čas na regeneráciu a rozvoj medzi cvičeniami. Vykonajte silové tréningy nie viac ako trikrát týždenne v nesledujúcich dňoch. Pretrénovanie je častou príčinou bolesti svalov.

Zdroje (1)