Vhodnosť

Najlepšie aeróbne vložky pre Zumba


Pri všetkých kopaniach, skákaní a otáčaní môžu vaše nohy potrebovať počas Zumby ďalšiu podporu.

Jupiterimages / Pixland / Getty Images

Zumba môže byť uvádzaná na trh ako zábavné cvičenie na večierok - ale v triede Zumba musíte mať na výber obuvi vážne, najmä preto, že triedy Zumba Fitness zahŕňajú pohyb s veľkým dopadom vrátane skákania, poskakovania, šuflovania a pradenie. Bez správnej obuvi by ste sa mohli pripraviť na zranenie alebo chronickú bolesť, ktorá by vás mohla vynechať na večierku. Značky stieliek prichádzajú a odchádzajú, ale treba hľadať niekoľko všeobecných vecí.

Všeobecné odporúčania pre obuv

Vaše celkové pohodlie zahŕňa pohodlné topánky - ako aj vložky do nich. Webová stránka Zumba Fitness odporúča pre všetky triedy Zumba Fitness aeróbnu topánku. Aeróbne topánky zvyčajne poskytujú dostatočnú oporu bok po boku, strhujúce pohyby Zumba Fitness a určitú úroveň tlmenia pre všetky skoky a poskakovanie. Vaše topánky Zumba by sa mali cítiť podporné po celej stielke - tej oblasti pod nohami. Ak sa snažíte o nový pár, niekoľkokrát skočte do topánok. Ak vám vaša súčasná obuv spôsobuje bolesť v päte alebo v strede chodidla, alebo sa v týchto oblastiach cítite menej pohodlne, keď vyskúšate nový pár topánok, jednou z možností je kúpiť si ďalšiu stielku s náhradnými dielmi - niečo, čo môžete pridať po zakúpení obuvi.

Veľkosť topánok a vložky

Atletická obuv už prichádza s nejakou stielkou; je to zvyčajne také tlmenie pod nohami, ktoré môže vytiahnuť z topánky, ak naň zatiahnete. Tieto vložky nie sú vždy super pohodlné. Ak si však kúpite vložku so šnúrkou, môže vám dať viac vypchávky v oblastiach, v ktorých máte bolesti. Nevýhodou je, že možno zistíte, že vaše topánky sú pevnejšie ako predtým. Ak ste v obchode, nakupujete topánky, môže to znamenať, že si budete musieť zvoliť pár topánok, ktoré sú väčšie ako ste zvyknutí nakupovať. Ak vložíte novú vložku do topánok, ktoré už vlastníte a cítia sa pevne, možno budete musieť ísť kúpiť aj novú topánku, ktorá umožní priestor, ktorý stielka zaberá. Vyskúšajte nové vložky pomocou tenšej ponožky - ale ak sa vaše topánky stále cítia príliš tesné s touto vložkou na svojom mieste, jedinou možnosťou môže byť získanie väčšej topánky. Mohlo by sa to zdať ako problém, ale bude to pre pohodlnejšie cvičenie Zumba.

Vložky do topánok

Stielka určená pre aerobik je vašou najlepšou stávkou pre Zumbu. Na rozdiel od typickej stielky s krížovým tréningom majú aeróbne vložky ďalšie tlmenie pre oblasť chodidla, ako aj pod nohou a pätou. V ideálnom prípade budú mať k dispozícii aj prvky vyváženia alebo stability, ktoré vám pomôžu s týmito niekedy zložitými pohybmi Zumby. Skontrolujte spodnú časť stielky a hľadajte odpružené „priehradky“ v blízkosti chodidla, strednej časti nohy a päty; tie naznačujú, že topánka má dostatočné tlmenie vo všetkých citlivých oblastiach. Mnoho spoločností robí vložky do aerobiku, takže najlepším riešením je odobrať niekoľko párov na maloobchodnom mieste a nájsť tie, ktoré sa pre vás cítia najpohodlnejšie.

Vložky do topánok

Inštruktori Zumba niekedy odporúčajú stielku určenú na beh, ktorá je k dispozícii v špecializovaných obchodoch. Samotné bežecké topánky nie sú pre Zumbu dobré, pretože neposkytujú postrannú oporu, ktorú potrebujete pre pohyb zo strany na stranu. Na druhej strane spustenie vložiek môže poskytnúť aspoň niektoré výplne, ktoré potrebujete, hoci majú tendenciu mať menej tlmenia v strede chodidla ako vložky aerobiku. Ak nemôžete nájsť aeróbnu stielku, ktorá vám vyhovuje, môže byť druhou najlepšou voľbou bežecká stielka.